2K 144Hz 1ms 27" TN-IPS monitör tavsiyesi

fener67

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi Sosyaller,

Yaklaşık 6-7 ay önce bilgisayarımı yeniledim ve artık 6 yıllık ASUS VG248qe marka monitörümü de 2.monitör yapmak istediğim için yeni bir monitör alacağım ve hazır almışken " neden 2K'ya geç miyim?" dedim ve 2K bir monitör almaya karar verdim.

Sistem;
Anakart: Gigabyte B550 Gaming X V2.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 3070.
RAM: Kingston 32 GB (4x8) 3600 MHz CL17 DDR4.

Almak istediğim monitör özellikleri;
1-) 2K çözünürlük.
2-) 27" boyut ( 6 yıldır 27" kullandığım için daha büyük veya küçük bir monitör istemiyorum )
3-) en az 144 Hz yenilme oranı.
4-) TN veya IPS panel olması ( hem rekabetçi hem hikayesel oyunlar oynuyorum )
5-) en fazla 1ms gecikme süresi.

Bütçe en fazla 5k-6k civarları.
Benim araştırmalarım sonucu bulduğum ve aklıma yatan monitör ASUS VG27AQ TUF oldu. Ama bir yandan ücreti de biraz fazla geldi. Sizin önerdiğiniz bir monitör var mı? ya da bu monitörü şu an alma şu dönemde indirime girer dediğiniz bir zaman dilimi (Black Friday gibi) var mı?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi Sosyaller,

Yaklaşık 6-7 ay önce bilgisayarımı yeniledim ve artık 6 yıllık ASUS VG248qe marka monitörümü de 2.monitör yapmak istediğim için yeni bir monitör alacağım ve hazır almışken " neden 2K'ya geç miyim?" dedim ve 2K bir monitör almaya karar verdim.

Sistem;

1-) 2K çözünürlük.
2-) 27" boyut ( 6 yıldır 27" kullandığım için daha büyük veya küçük bir monitör istemiyorum )

Benim araştırmalarım sonucu bulduğum ve aklıma yatan monitör ASUS VG27AQ TUF oldu. Ama bir yandan ücreti de biraz fazla geldi. Sizin önerdiğiniz bir monitör var mı? ya da bu monitörü şu an alma şu dönemde indirime girer dediğiniz bir zaman dilimi (Black Friday gibi) var mı?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sanrım, kararımı MSI Optix MAG274QRF-QD olarak değiştireceğim gibi duruyor.
İndirim beklemeniz daha iyi olacaktır. 2 hafta önce 6700TL'ye satın aldım bende. Görüntü kalitesi, gecikme süresi, ghosting olmaması, renklerin doğruluğu açısından harika bir monitördür.

İndirim beklemeniz daha iyi olacaktır. 2 hafta önce 6700TL'ye satın aldım bende. Görüntü kalitesi, gecikme süresi, ghosting olmaması, renklerin doğruluğu açısından harika bir monitördür.
Evet evet ilk yazdığım monitörün düşük fps de sorunları çok fazla imiş ama bu MSI olanın genel olarak yorumlamaları güzeldi

Mağazadan alabiliyorsanız kaçırmayın. Veyahut online stoğu bekleyin.

Herkese iyi Sosyaller,

Sistem;

1-) 2K çözünürlük.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür eder
Hocam şuan ikinci elden eski monitörünüzü almak istiyorum da sizce nasıl ? Çok mu çağın gerisinde. Alınır mı sizce?

Hocam şuan ikinci elden eski monitörünüzü almak istiyorum da sizce nasıl ? Çok mu çağın gerisinde. Alınır mı sizce?
Öncelikle iyi günler dilerim,
Sorunuza gelecek olursak orası biraz kullanım alanınıza bağlı. Eğer ben hem oyun oynayacağım hem de film izleyeceğim veya hikayesel oyunlar oynayacağım diyorsanız önermem çünkü bu TN panel bir monitör yanı rekabetci, çoğunluklada fps oyuncuları için ideal bir monitördür ama eğer siz de bir rekabetci oyuncusuysanız yani görsel kalite veya renklerin canlılığı umrunuzda değilse tabii ki tavsiye ederim

Geri
Yukarı