2K 144Hz 1ms monitör tavsiyesi

Meetri

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda bir monitör alacağım 2K 144Hz 1ms ve VA veyahut IPS panel monitör almak istiyorum. Bütçem 3200 TL Samsung'un Samsung LC27HG70QQMXUF 27" 1ms 144Hz (Display+2xHDMI) Fiyatı bu monitörü ve ViewSonic'in ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Fiyatı bu monitörü arasında kaldım. Kullananlar deneyimlerini paylaşabilir mi? Sizce hangisini almalıyım? Samsung monitör HDR özelliğe sahip ve VA panel olmasına rağmen IPS paneller gibi 1.7milyon renk sayısına sahip ve IPS panel gibi kaliteli bir görüntü sağlıyor bu iki monitörün kıyaslama videosunu bulamadığım için görüntü kalitelerini karşılaştıramadım. ViewSonic ise IPS panel ancak HDR özelliği yok. HDR yerine IPS Panel'i tercih ederim ancak Samsung'un Curved olması ve bence ViewSonic'ten daha kaliteli ve güvenilir bir marka olmasından dolayı Samsung monitöre daha sıcak bakıyorum. Yorumlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
SR 750 kesinlikle ama kesinlikle SR 750. Kendim de kullanıyorum ince çerçeveleri 2K 144Hz olması 5ms olmasına bakma o bir pazarlama tekniğidir. Biri 0.001 sn gecikme hızına sahip biri 0.005 sn.

SR 750 kesinlikle ama kesinlikle SR 750. Kendim de kullanıyorum ince çerçeveleri 2K 144Hz olması 5ms olmasına bakma o bir pazarlama tekniğidir. Biri 0.001 sn gecikme hızına sahip biri 0.005 sn.
Önerin için teşekkür ederim fakat SR 750'yi bu iki monitör kadar kaliteli bulmuyorum. Parlaklığının 250cd olması ve 4ms olması isteğimi maalesef karşılamıyor.

Geri
Yukarı