2K 144Hz Monitör Tavsiyesi

Bende şimdi sipariş ettim. IPS glow ve ölü piksel dışında bir sorun yaşar mıyım? Monitörde kesin bir şekilde ghosting yok değil mi? VA panelden geçeceğim için herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorum. Ayrıca 280Hz ve 0.5 ms yazıyor görsellerde, o neyin nesi? @FantastikTürk @FalconPolat @BerkayZ87 @imnotagamer yeni konu açamıyorum kusura bakmayın.

Onerildi mi bilmiyorum ama ben ASUS VG27AQZ kullanıyorum ve cok memnunum.
elmb sync ile ghosting sorunu da olmuyor baya leziz fps oyunlarinda.

Bende şimdi sipariş ettim. IPS glow ve ölü piksel dışında bir sorun yaşar mıyım? Monitörde kesin bir şekilde ghosting yok değil mi? VA panelden geçeceğim için herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorum. Ayrıca 280Hz ve 0.5 ms yazıyor görsellerde, o neyin nesi? @FantastikTürk @FalconPolat @BerkayZ87 @imnotagamer yeni konu açamıyorum kusura bakmayın.
Ghosting yaşamazsın yaşıyorsan iade et direk. Ölü pixel şans işi, IPS glow olursa şaşırma klasik IPS sorunlarından parlaklığı kısarsan belli olmaz. 0.5 MS'e takılma pazarlama taktiği.

IPS glow ve ölü piksel dışında bir sorun yaşar mıyım?
Yasamazsin.
Monitörde kesin bir şekilde ghosting yok değil mi?
Her monitorde ghosting olur. Onemli olan ne kadar az oldugu ve goze rahatsiz edici gelip gelmedigidir. XV272UV'deki ghosting oldukca az, yani bir problem yasamazsin.
Ayrıca 280Hz ve 0.5 ms yazıyor görsellerde, o neyin nesi? @FantastikTürk @FalconPolat @BerkayZ87 @imnotagamer yeni konu açamıyorum kusura bakmayın.
Gorsele takilma, urun gorselini yanlis koymus Amazon.

Yasamazsin.

Her monitorde ghosting olur. Onemli olan ne kadar az oldugu ve goze rahatsiz edici gelip gelmedigidir. XV272UV'deki ghosting oldukca az, yani bir problem yasamazsin.

Gorsele takilma, ürün gorselini yanlış koymus Amazon.

Ghosting yaşamazsın yaşıyorsan iade et direk. Ölü pixel şans işi, IPS glow olursa şaşırma klasik IPS sorunlarından parlaklığı kısarsan belli olmaz. 0.5 Ms'e takılma pazarlama taktiği.

Teşekkürler.

Aynen dediği gibi. Pratikte ghosting asla 0 olmaz. Yok derken gözle seçebileceğiniz düzeyde yok, çok iyi anlamında diyoruz.
Edit: BFI hariç tutuyorum.
kesin bir şekilde ghosting yok değil mi?
Ghosting yaşamazsın yaşıyorsan iade et direk
Daha önce defalarca dedim. Sitem anlamında demiyorum ama şu algıyı yıkana kadar diyeceğim. Ghosting glow veya ışık sızması gibi şans faktörü olan bir şey değildir. Birinde nasılsa sizde de öyledir. Bizde yoksa sizde de yoktur (aynı koşullarda kullanıldığı sürece).
A Q modeli eski ve artık kötü bir modeldi. A Q Z'yi bilmiyorum.

Model No.yu hakaret algılıyor site😅
elmb sync ile ghosting sorunu da olmuyor
ELMB ile crosstalk yaşamama ihtimaline baya düşük veriyorum.

Son düzenleme:
Aynen dediği gibi. Pratikte ghosting asla 0 olmaz. Yok derken gözle seçebileceğiniz düzeyde yok, çok iyi anlamında diyoruz.

Daha önce defalarca dedim. Sitem anlamında demiyorum ama şu algıyı yıkana kadar diyeceğim. Ghosting glow veya ışık sızması gibi şans faktörü olan bir şey değildir. Birinde nasılsa sizde de öyledir. Bizde yoksa sizde de yoktur (aynı koşullarda kullanıldığı sürece).

Teşekkürler hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Acer XB272U NV ile MSI G273QPF karşılaştırmış. Biri 300 öbürü 550 dolar. Ama hızları, renk gamutları ve doğrulukları gibi özellikleri çok yakın hatta bazı yerlerde MSI daha iyi. Yani videonun amacı: "Her premium monitör iyi değildir, bazen kimsenin kullanmayacağı bazı özellikleri koyup fiyatı çok arttırırlar. Onun yerine üst segmente geçmek daha mantıklı.".

Bilin bakalım bu Acer Predator (Nitro'nun üst serisi) hangi paneli kullanıyor:
1708771651547.png
Peki bizim aldığımız Acer Nitro ne kullanıyor:
1708771693466.png
Birebir aynı panel ve aydınlatma, aynı yazılım + Amazon garantisi = 210 dolar (1.5 ay önce 6400'dü.).

Sonra birilerine laf anlatamıyoruz :)
@BerkayZ87

Geri
Yukarı