2K 165 Hz 27 inç IPS panel monitör önerisi

bishamonsama

Decapat
Daha fazla  
Yeni bir monitör arıyorum ASUS TUF ve MSI arasında kaldım. Bütçe olarak 15e kadar gözden çıkardım, genelde hikayeli oyunlar oynuyorum ama ranked girdiğim oyunlarda oluyor o sebeple alırken iyi bir şey almak istiyorum. Kaç gündür deli gibi araştırmalara girdim 2K 165 Hz 27 inç IPS panel monitör arıyorum genelde minimum özellik olarak 2 model arasında kaldım. Farklı önerisi olan olursa çok sevinirim.

Öncelikle iki seçenekte birbirine çok yakın iki monitör, aralarındaki fark eleştirmeye değer fazlalıkta değil, mesela; Renk sayısı ve derinliği olarak ASUS gözle görülür farka sahip, bunun dışında sRGB değerleri, HDR10 bulundurması HDCP 2.2 ve HDCP özelliklerine sahip olması da ayrıcalık, boyut ve ergonomik yapı olarak zaten neredeyse farkları yok. FPS oynayacağınızı söylemişsiniz, 2K ve 170Hz yerine neredeyse aynı fiyatlara HD bir 240Hz 1ms monitör de alabilirsiniz, naçizane tavsiyem.
peki fps muhabbetini askıya alırsak bu baktığım özellikler daha mantıklı kalıyor değil mi

Şimdi şöyle hikayeli oyunlar ağır basıyor ama arada FPS'de giriyorum o sebeple olacaksa her yönden iyi bir öneri almak istedim yoksa e sporcu gibi her gün rekabetçi girmiyorum ve MSI da karar kıldım bende sanırım teşekkürler

Karma kullanıma sahip bir kullanıcı oluyorsunuz.
Haliyle sistem özellikleriniz iyiyse 2K monitör almaktan çekinmeyiniz.
MSI'ın QD familyasının renk doygunluğu çoğu markanın modelinden üstündür.
Mesela yukarıdaki arkadaş yanlış bilgi sunuyor.
ASUS hiçbir zaman MSI'dan üstün renk uzayına sahip olamadı.
MSI'ın renk uzayı %147. Nasıl ASUS %130'la üstün olabiliyor?
Boş beleş bilgiler havada uçmaya başladı konuda. Böyle giderse çekileceğim konudan.

Buyurun buradan monitörlerine bakın. Ayrıca bu baktığınız MSI buradaki MSI'ın 2022 yılı sonunda güncellenmiş olarak üretilmiş hali. Çok daha iyi bir model.

Karma kullanıma sahip bir kullanıcı oluyorsunuz.
Haliyle sistem özellikleriniz iyiyse 2K monitör almaktan çekinmeyiniz.
MSI'ın QD familyasının renk doygunluğu çoğu markanın modelinden üstündür.
Mesela yukarıdaki arkadaş yanlış bilgi sunuyor.
ASUS hiçbir zaman MSI'dan üstün renk uzayına sahip olamadı.
MSI'ın renk uzayı %147. Nasıl ASUS %130'la üstün olabiliyor?
Boş beleş bilgiler havada uçmaya başladı konuda. Böyle giderse çekileceğim konudan.

Buyurun buradan monitörlerine bakın. Ayrıca bu baktığınız MSI buradaki MSI'ın 2022 yılı sonunda güncellenmiş olarak üretilmiş hali. Çok daha iyi bir model.
ay süper sevindim o halde çünkü bu optix modele çok baktım göremedim anlam verememiştim demek sebebi buymuş benim de içim msi'a ısındı zaten teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Ay süper sevindim o halde çünkü bu Optix modele çok baktım göremedim anlam verememiştim demek sebebi buymuş benim de içim MSI'a ısındı zaten teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Aynı panele sahip merak etmeyin. Güncellenmiş bir model. Aynı model ismi ile monitör tekrar satışa çıkamaz. Bu yüzden modelin adı değiştirildi.

27" MSI Optix MAG274QRF-QD - Specifications burada panel bilgisi falan yazılı. Bu paylaşımlar resmi referanslardır.

ASUS'u kötülemiyorum ama iki model arasında ASUS alın yoksa şöyle yok böyle kimse demesin. Diyenlerin teknik bilgisi kusura bakmasın gözümde sıfıra yakındır.

Bu MSI olmasa okey ASUS'un bu modeli kaynağı ve tekniği sağlam modeldir ama bir MSI değildir.

Sistem özellikleriniz 2K için uygunsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Bir kronik sorunu yoktur. Ölü pikselsiz ve darbesiz-hasarsız ürün gelsin yeter. 👍

Aynı panele sahip merak etmeyin. Güncellenmiş bir model. Aynı model ismi ile monitör tekrar satışa çıkamaz. Bu yüzden modelin adı değiştirildi.

27" MSI Optix MAG274QRF-QD - Specifications burada panel bilgisi falan yazılı. Bu paylaşımlar resmi referanslardır.

ASUS'u kötülemiyorum ama iki model arasında ASUS alın yoksa şöyle yok böyle kimse demesin. Diyenlerin teknik bilgisi kusura bakmasın gözümde sıfıra yakındır.

Bu MSI olmasa okey ASUS'un bu modeli kaynağı ve tekniği sağlam modeldir ama bir MSI değildir.

Sistem özellikleriniz 2K için uygunsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Bir kronik sorunu yoktur. Ölü pikselsiz ve darbesiz-hasarsız ürün gelsin yeter. 👍
tamamdır çok sağolun tekrardan çok yardımcı oldunuz zahmet oldu iyi günler

Msi alacaksan gpn teknolojiye dikkat et. İlk aldığımda kapalı kutu ürün gelmişti. Ölü piksel yüzünden iade edip tekrar aldım. Bu sefer iade edilmiş başka bir ürün geldi. Kutusu açılmış, her tarafı parmak izi dolu ve monitörün ayarları bozuktu. Hiç kontrol etmemiş olsalar gerek yine ölü piksel sorunu vardı. Fiyatını da birkaç yüz lira düşürmüşler. İade edilen ürünleri tekrar yolluyorlar anlaşılan.

Msi alacaksan gpn teknolojiye dikkat et. İlk aldığımda kapalı kutu ürün gelmişti. Ölü piksel yüzünden iade edip tekrar aldım. Bu sefer iade edilmiş başka bir ürün geldi. Kutusu açılmış, her tarafı parmak izi dolu ve monitörün ayarları bozuktu. Hiç kontrol etmemiş olsalar gerek yine ölü piksel sorunu vardı. Fiyatını da birkaç yüz lira düşürmüşler. İade edilen ürünleri tekrar yolluyorlar anlaşılan.
Trendyola güvenerek aldım bende gpnteknoloji satıcısından umarım dediğiniz gibi bir sorun yaşamam, ilgilendiler mi sizinle ?

Yeni konular

Geri
Yukarı