2K 240 Hz ve 27 inç monitörler niye yok?

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
Yakında monitör arayışına çıkacağım ve sadece FPS oyuncusuyum. Almışken tam olsun 2K 240Hz 27inç alayım diyorum ama yok. O yüzden 1080p 240Hz almak istiyorum ama ileride yine değiştirmek istiyeceğimi biliyorum, ne yapmalıyım?
Bütçe olarak elimde net olarak 5.5k var ama yakında X oyunundan ortalama olarak 16 17K'ya yakın para gelecek. Yani toplam olarak indirim falan yaptığımida sayarsam 20 21k yakın bütçem olacak.

Liste bu kadar ancak 2.el Odyssey G7 bulabilirseniz efsane monitördür.

MSI Optix MAG274QRX, ViewSonic Elite XG271qg modelleri var ya.

Hocam ViewSonic biraz pahalı geldiğinden elemiştim de MSI modelini görememiştim siz demeseniz fark etmezdim sağ olun ona bir bakınıyım.

Bir bakınayım listeye teşekkürler.
Bir de aklıma MSI modeli yattı ne diyorsunuz o modele.

İstiyorsan bir FPS bir de çözünürlük için 2 ayrı monitör alabilirsin.

Onu da düşündüm. Gideyim 1080p 240Hz monitör alayım 8kya falan kalan bütçeylede 2K 144Hz alayım dedim de sonrasında biraz saçma geldi niye hepsini tek monitörde almıyorum dedim.

Hocam G7 pek büyük değil mi?

360 + 4K yapabilirsin sistemin uygunsa. Tabii bu şekilde yaparsan MAG olan model ile arads yaklaşık 7K fiyat farkı çıkıyor.

360 + 4K yapabilirsin sistemin uygunsa. Tabii bu şekilde yaparsan MAG olan model ile arads yaklaşık 7K fiyat farkı çıkıyor.

Hocam maalesef 360Hz i sadece Valorant tarzı oyunlarda alabilirim ki kimi zaman alamam bile çok garip bir durum o yüzden 360 almak istesem de boşa para olur gibi geliyor sistemim imzamda yaziyor bir bakıp sizde söz edebilir misiniz? He şöyle bir durumda var sadece 360Hz alırım yanına da 5800x3D alabilirim.

Hocam maalesef 360Hz i sadece Valorant tarzı oyunlarda alabilirim ki kimi zaman alamam bile çok garip bir durum o yüzden 360 almak istesem de boşa para olur gibi geliyor sistemim imzamda yaziyor bir bakıp sizde söz edebilir misiniz? He şöyle bir durumda var sadece 360Hz alırım yanına da 5800x3D alabilirim.

Sisteminiz güzel. 5800x3D alınabilir ancak tamamen sistem yükseltmek amacıyla, 3060 Ti da sonradan değişilecekse. 360 + 4K yapmaktansa 240 + 2K yapmak daha mantıklı ve uygun fiyatlı oluyor. 7K da size kalsın.

Sisteminiz güzel. 5800x3D alınabilir ancak tamamen sistem yükseltmek amacıyla, 3060 Ti da sonradan değişilecekse. 360 + 4K yapmaktansa 240 + 2K yapmak daha mantıklı ve uygun fiyatlı oluyor. 7K da size kalsın.

3060 Ti ileride 4070 falan olabilir.

3060 Ti ileride 4070 falan olabilir.
Ama psu da değişmem gerekicek o zaman

Geri
Yukarı