27" 2K 240 Hz gerçek 1ms OLED monitörler geliyor

supernovaa

Centipat
Yılbaşından sonra 1000 dolardan piyasaya çıkacak. 1-2 sene içinde fiyatların, 500 dolar seviyelerine kadar gerileyeceğini tahmin ediyorum.

Haberler harika, bilgilendirme için teşekkürler.
Kendi yorumum: Bunlar sürekli yeni teknoloji üretsinler eyvallah da burn-in muhabbetini çözsünler önce. Onu geçtim tamam; eski IPS panelleri bir zahmet revize ediverin kardeşim. Teknoloji bu kadar gelişti madem insan hala hayret ediyor siyah diye griye baktığımıza. 😪

Haberler harika, bilgilendirme için teşekkürler.
Kendi yorumum: Bunlar sürekli yeni teknoloji üretsinler eyvallah da burn-in muhabbetini çözsünler önce. Onu geçtim tamam; eski IPS panelleri bir zahmet revize ediverin kardeşim. Teknoloji bu kadar gelişti madem insan hala hayret ediyor siyah diye griye baktığımıza. 😪
Yeni panellerde eskisi kadar Burn-in sorunu olmayacağını okumuştum. Birazda kullanıcı olarak dikkat etmek gerekecek. Max parlaklığı 200 nits o biraz düşük ve burn-in sorunu dışında her açıdan mükemmel bir monitör olacak gibi duruyor.

Yeni panellerde eskisi kadar Burn-in sorunu olmayacağını okumuştum. Birazda kullanıcı olarak dikkat etmek gerekecek. Max parlaklığı 200 nits o biraz düşük ve burn-in sorunu dışında her açıdan mükemmel bir monitör olacak gibi duruyor.
Parlaklık genel bir oled sorunu, buna yapacak bir şey yok. Zaten alan kişi bunu bilerek alıyor. Nedense IPS panel kadar parlama yapmıyor, tam kavrayamadığım bir teknoloji oled. Piyasada oled laptoplar var ama masaüstü için şuan Dell'in oyuncu monitörü tek sanırım. Rekabet olması güzel olacak. (Dell'in paneli de LG üretiyor yanlış bilmiyorsam.)

D
Parlaklık genel bir oled sorunu, buna yapacak bir şey yok. Zaten alan kişi bunu bilerek alıyor. Nedense IPS panel kadar parlama yapmıyor, tam kavrayamadığım bir teknoloji oled. Piyasada oled laptoplar var ama masaüstü için şuan Dell'in oyuncu monitörü tek sanırım. Rekabet olması güzel olacak. (Dell'in paneli de LG üretiyor yanlış bilmiyorsam.)
Evet şu model var

Bir de sonuna F takısı gelen daha uygun fiyatlı bir modeli de yeni piyasaya çıktı.

Son olarak Corsair bükülebilen yeni bir OLED monitör piyasaya sürmüş

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabi ki bu monitörler 34" ultra wide ve çok pahalı olduğu için herkese hitap etmiyordu. Bu yeni çıkacak 27" oled panellerin yakın zamanda 120 hz versiyonlu, daha uygun fiyatlı modelleri de piyasaya girecektir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı