2K 27 inç Monitor tavsiyesi

Bütçe
10000-11000
Bende bir hata yapıp VG27AQ1A almıştım ki o zaman VG27AQZ ile neredeyse hiç fiyat farkı yoktu qz daha yeni bir model üstelik güç tüketimi daha az parlaklık yüksek. Ama panel olarak profesyonellerinde test ettiği daha eski üretim var aynı seri VG27AQ sanırım onu almak bence daha iyi ama bulunabilirse değilse qz

VG27AQZ'yi tercih ederim. QA1 native 10 bit panele sahip değil. 8bit üzerinden FRC ile yükseltilmiş. Yani vaov bir farkındalık sunmuyor. 1 milyar renk sayısı da tipik kullanıcı için gerekli bir özellik değil. Oyuncu monitörü bu. Grafik tasarım için üretilmş panele sahip olsa anlarım ama değil. O yüzden testleri daha başarılı olan AQZ daha iyi bir seçim olur. Ayrıca pivot bir artıdır. Millet onun için para döküyor.
Teşekkürler 🙏

Bende bir hata yapıp VG27AQ1A almıştım ki o zaman VG27AQZ ile neredeyse hiç fiyat farkı yoktu qz daha yeni bir model üstelik güç tüketimi daha az parlaklık yüksek. Ama panel olarak profesyonellerinde test ettiği daha eski üretim var aynı seri VG27AQ sanırım onu almak bence daha iyi ama bulunabilirse değilse qz
Bahsettiğiniz ürün 2019 yapımı olmasına rağmen 400 tl daha pahalı ve karşılaştırmada tüm özellikler aynı görünüyor. Qz daha mantıklı değil mi hocam?

Son düzenleme:
Teşekkürler 🙏

Bahsettiğiniz ürün 2019 yapımı olmasına rağmen 400 tl daha pahalı ve karşılaştırmada tüm özellikler aynı görünüyor. Qz daha mantıklı değil mi hocam?
Onu epey de değilde daha profesyonel sitelerde araştırmak gerekiyor bence , biraz araştırmıştım monitörü aldıktan sonra malesef :) (aceleye gelmişti) panel farkının olduğu yazıyordu öyle hatırlıyorum yani temel bazı farklılıklar var bunun da görüntü kalitesine yansıması var gibi. tabi görmeden yada aradaki farkı anlamadan bişey söylemek zor yinede

Onu epey de değilde daha profesyonel sitelerde araştırmak gerekiyor bence , biraz araştırmıştım monitörü aldıktan sonra malesef :) (aceleye gelmişti) panel farkının olduğu yazıyordu öyle hatırlıyorum yani temel bazı farklılıklar var bunun da görüntü kalitesine yansıması var gibi. tabi görmeden yada aradaki farkı anlamadan bişey söylemek zor yinede
Hocam bu arada belirttiğiniz vg27aq asus un geri ödeme kampanyasına dahilmiş vg27aqz ise listede yok. 1200 tl geri ödeme ile 7599 tl ye denk geliyor. Bu durum tercihimi büyük oranda etkileyecek. Sizin fikriniz nedir? @Saint Lucia

Hocam bu arada belirttiğiniz VG27AQ ASUS'un geri ödeme kampanyasına dahilmiş VG27AQZ ise listede yok. 1200 TL geri ödeme ile 7599 TL'ye denk geliyor. Bu durum tercihimi büyük oranda etkileyecek. Sizin fikriniz nedir? @Saint Lucia

2019'da çıkan modeli fena değil. İş görür. Fakat eski bir model. Biraz fifti fifti oluyor alışveriş. Çünkü o monitörün hakkı zaten 7K falan. ASUS cash back koymuş ama hikaye yani.

Geri
Yukarı