Satılık 2K Gücünde Oyun Bilgisayarı

mka1923

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mali Müşavir
Herkese hayırlı alışverişler dilerim.

Çok severek topladığım oyun bilgisayarımı konsol almayı düşündüğüm için ve eskisi kadar oyuna vakit ayıramadığım için satmaya karar verdim. Daha düne kadar G-Sync monitör almak için konular açtım ama bugün itibariyle fikrimi değiştirdim. Bilgisayarın hiç bir parçasında en ufak bir sorun, deforme yoktur. Ekim ayının sonuna kadar da garantisi devam etmektedir. Parça parça satış yapmıyorum. Ama monitörü almak istemezseniz sadece kasayı satabilirim. Nvidia' nın resmi olarak 2K sınıfında tanıttığı bir karttır. Bir çok oyunu 2K olarak rahatlıkla oynarsınız. Birkaç grafik ayarını düşürerek oyunları 4K olarak da oynayabilirsiniz. Full HD' de zaten uçuyor anlatmama gerek bile yok. Yalnız şunu belirteyim ki bu bilgisayarın hakkı G-sync bir monitördür. Eğer böyle bir monitör satın alırsanız çılgın bir oyun performansı yaşatacağından emin olabilirsiniz. Tüm parçaların, kasanın ve monitörün kutuları durmaktadır.

Fiyat;
Monitör ile: 6.500 TL
Monitörsüz: 5.850 TL

Ciddi alıcı olursa cüzi miktarda pazarlık vardır.
Bilgisayarı hafta sonları test edebilirsiniz.
Şehir dışı gönderim yapmıyorum. Alıcı test edip, ödemesi ile birlikte elden teslim alacaktır.

Pazariçi Mahallesi, Gaziosmanpaşa, İSTANBUL
Maslak, Sarıyer, İSTANBUL;
adreslerinden alabilirsiniz.

1- MSI GTX 1070 Gaming X 8GB 256Bit GDDR4
MSI NVIDIA GeForce GTX 1070 Gaming X 8G 8GB 256 bit GDDR5 Fiyatı
2- Intel I7 6700K
Intel Skylake Core İ7 6700k 4.0 Ghz 8 Mb Lga 1151 İşlemci - n11.com
3- Gigabyte Z170 HD3P 3466MHz(O.C.)
GIGABYTE Z170-HD3P Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3466MHz(OC) HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar
4- Deep Cool Gammaxx 400
Deep Cool Gammaxx 400 Soket Intel ve AMD 120x120x25mm Fanlı Fiyatı
5- Corsair 2x8 16GB 2800 MHz DDR4
https://www.corsair.com/uk/en/Categories/Products/Memory/VENGEANCE®-LPX-16GB-(2x8GB)-DDR4-DRAM-2800MHz-C16-Memory-Kit---Black/p/CMK16GX4M2A2800C16
6- Corsair 750W RM750x 80+ Gold Modüler( Kullanmadığınız kabloları çıkarın- Soketli)
Corsair RM750i 750W 80+ Gold Modüler Güç Kaynağı Fiyatı
7- Samsung 750 EVO 250 GB SSD
Samsung 750 EVO 250GB 540MB-520MB/s Sata 3 2.5" SSD Fiyatı
8- WD 1TB Blue
WD Caviar Blue 1 TB 3,5" SATA 3 64MB 7200 rpm Harddisk Fiyatları - Vatan Bilgisayar
9- Corsair Case Spec-03 Mid Tower
https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Cases/Carbide-Series™-SPEC-03-Red-LED-Mid-Tower-Gaming-Case/p/CC-9011052-WW
10- ASUS 24D5MT 24X SATA DvdRw Siyah
Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS 24x Sata DVD-RW Siyah Optik Sürücü Fiyatı
12- Samsung 23.5 LS24F350
Samsung 23.5" LS24F350FHMXUF Gaming Freesync Monitör - Vatan Bilgisayar
13- Asus USB-N14 Wirelless Adaptör
ASUS USB-N14 300mbps 2x5dbi Antenli Yüksek Çekim USB Adaptör
14- 2 Adet Logitech F310 Gamepad
Logıtech F310 Kablolu Gamepad Fiyatı ve Özellikleri
15- Microsoft Klavye ve Mouse Set Kablolu 3 Yıllık
MICROSOFT Wired Desktop 600 - Vatan Bilgisayar

Son düzenleme:
Mesela Forza' yı 4K ve ultra ayarlarda sorunsuz oynarsınız kasma sıfır.
45 FPS ile oynarsın AA kapatırsan. GTX 1070 her oyunu 2K'da güzel oynatmaz. En azından 1070Ti gerekiyor o iş için. Hayırlı satışlar.

45 FPS ile oynarsın AA kapatırsan. GTX 1070 her oyunu 2K'da güzel oynatmaz. En azından 1070Ti gerekiyor o iş için. Hayırlı satışlar.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara gerçekten hastayım.
1- Forza Motorsport 7'yi ultra ve 4K da sorunsuz akıcılıkta sıfır kasma ile oynuyorum.
Herkesin önünde ciddi bir bahse varsan konu altına video çekip atarım. Ben sana bilgisayarı bedava vereceğim. Sen ise konu altında özür dile ve yönetimden üyeliğinin iptalini iste var ise bana yeter.

2- Madem denemedin bilmiyorsun en azından Benchmarks diye yazıp da aratsaydın internetten çok rahat ulaşabilirdin. Diğer arkadaşlar için ben kartımın Forza 7 için 4K benchmarks' ında 65,2 FPS aldığını fotoğraftaki gibi kanıtlıyorum. Link de ekledim.
Forza 7 PC Graphics Performance Benchmarks

3- 2K da her oyunu ULTRA ile oynarsınız demedim. 4K olarak her oyunu oynarsınız da demedim.
Kartı araştırın biraz önce. 2K' dır bu kartın seviyesi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4,9 KB · Görüntüleme: 94
Orada Forza yazmışsın, hangisini kastettiğini bilmediğimden ben Forza 4 olarak baktım. Evet adam 45 FPS alıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Araştırmadan hiçbir konuya yorum yapmam. Beni tanımadığın çok belli. Videodaki işlemcinin 8700K olduğunu 4K yaparsan görürsün. Senin işlemcinden daha iyi olan bir işlemci ile o FPS alıyor adam. Gerisini de araştırmadım zaten.

Benchmark tablosu eklemişsin iyi güzel, acaba o benchmarkta hangi işlemci kullanılmış? Bileşenler nedir? Kaynak verirsen bakarız. Bu kadar agresif olmak zorunda değilsin ayrıca. Sen hatta başka bir oyunu kastediyorsun. Benim hatam değil oraya sadece Forza yazman yani.

Orada Forza yazmışsın, hangisini kastettiğini bilmediğimden ben Forza 4 olarak baktım. Evet adam 45 FPS alıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Araştırmadan hiçbir konuya yorum yapmam. Beni tanımadığın çok belli. Videodaki işlemcinin 8700K olduğunu 4K yaparsan görürsün. Senin işlemcinden daha iyi olan bir işlemci ile o FPS alıyor adam. Gerisini de araştırmadım zaten.

Benchmark tablosu eklemişsin iyi güzel, acaba o benchmarkta hangi işlemci kullanılmış? Bileşenler nedir? Kaynak verirsen bakarız. Bu kadar agresif olmak zorunda değilsin ayrıca. Sen hatta başka bir oyunu kastediyorsun. Benim hatam değil oraya sadece Forza yazman yani.

Bak arkadaşım,
Sen ilan koyulan bir konunun altına benim tam aksim bir yönde yorum yazarsan bu benim yalan yanlış açıklama yaptığım anlamına gelir ve bana göre bu dolandırıcılıkla eş değerdir. Yani basit bir konu değil benim için.

Bana "Forza yazmışsınız ama hangisi" diye belirtseniz sorun yok. Siz direkt olarak 45 alırsa derseniz bu olmaz. Benchmark olarak ekledim. Dilerseniz video da atayım. Forza 4' e sahip olmadığım bende Forza Motorsport 7 olduğu için onu deneyimledim ve de paylaştım.

Ben zaten kartın 4K gücünde olduğunu da yazmadım ki Forza 4 de 45 almış olabilir. Yeni gelecek oyunlarda yine bu seviyelerde alabilir. Ama ben 2K sorun yaşanmayacağını ki her oyunu da 2K ultra da MSAA açık oynarsınız da demedim. Ama nereyi araştırırsanız araştırın bu kart 1080p için değil 2K içindir.

Konuda eksik yazılan birşey de olabilir ve düzeltilir. Ama siz direkt olarak " 2K kartı değil, 4K da şu olmaz" diye konu sahibine soru yöneltmeden yargıya varırsanız tabiki insanlar yanlış da olsa agresif davranabiliyor. Agresif çıkışım için kusura bakmayın. Ama lütfen siz de biraz daha dikkatli davranın.

İyi akşamlar

Mesela Forza' yı 4K ve ultra ayarlarda sorunsuz
Eksik bilgiler ile yanlış yönlendirme yapıp gereksiz tartışma yapmayınız. Burada bahsedilen "Forza" nedir tam bilgi veriniz. Hayırlı satışlar.

Forza Horizon 4 henüz piyasaya bile sürülmemiş. Bilgilendirme eksik olsa bile sonuçların onunla alakalı olmadığı belli. Sıkıntı oyunlardan örnek vermek olmuş, böyle bir şeye gerek bile yok. Donanımdan az biraz anlayan herkes zaten GTX 1070'in ne kadar performanslı olduğunu bilir. Bence sistem için istenen tutar son derece makul. İyi satışlar...

Kötü de bir şey dememiş. Yukarıda arkadaşın dediği gibi bu seviyede sistem alacak kişiler o kartın performansını bilir 2K oynatmayacağını tahlil edecektir hayırlı satışlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Pantheon'u savunma adına başlığı açana yüklenmenin anlamı yok. O her ne kadar forumda birçok kimseye yardımcı olmuş olsa bile buradaki tutumunda, sahiden almayı düşünebilecekler için sistemi olumsuz gösterebilecek bir yorumda bulunmuş. GTX 1060, 1080P'de ne ise GTX 1070, 2K çözünürlükte yaklaşık olarak odur. Bence Pantheon'un çıkışı biraz sert ve kendisi de farkındadır.

Son düzenleme:
Bahsini yaptığınız kişi ile zaten biz konuşup konuyu tatlıya bağlamışken sizin bu tarz yorumlar yapmanız art niyetlidir. Konuda eksik ya da yanıltıcı bilgi var ise şikayet ediniz. Kimse sizin sataşmalarınız ile uğraşmak zorunda değil.

Bu kartın 2K oyun oynatamayacağını söyleyen insanlara cevap vermem mümkün değil. Zira, gerek forum kuralları gerekse de yasal olarak beni zor durama sokacaktır. Sabır diyor ve devam ediyorum...

Herkes donanımdan anlamak zorunda değil. Ben detaylı bir şekilde alıcıya dilim döndüğünce anlatmak istedim.

Bu videodan kart 2k sınıfında mı yoksa 1080p sınıfında çok rahat öğrenebilirsiniz.
Benchmark sonuçlarından bakmak daha kolay olur tavsiye ederim...

Recep Baltaş, Ali Güngör incelemesidir.

İyi günler

Yeni konular

Geri
Yukarı