2K için sistem toplama

Bütçe
35.000 TL 40.000 TL

evreann

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Otopsi Teknikeri
Malum piyasa sürekli değişiyor. O sebepten yeni toplayacağım sistemde kafam çok karışıyor ve parça fiyatları uyuşmazlığından ötürü geçmiş konulardan bir şeyler çıkaramıyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi 2K sistem toplamak istiyorum. Bu sistem için monitör dahil 35.000 TL 40.000 TL arası bütçe ayırabilirim. Taş çatlasın 45.000 TL'ye çıkabilirim ama bu gerçekten değecek ise zor bela ayırabileceğim bir miktar olacaktır. Tek kriterim monitörün 27 inç ve yukarısında olması. Küçük bir monitör istemiyorum. Aklımda çok kombinasyon geçti. 25.000 TL'ye RTX 3090 buldum EVGA markanın sıfır olarak, onun üzerine R5 5600X ile bir şeyler yapmaya çalıştım ama anlamadığım için pek sıcak bakamadım. Keza 4070 Ti ile R5 5600X kombinasyonunda herkesin farklı görüşü var 2K için o yüzden sizlere danışmak istedim. Mümkün olan en yüksek performansı istiyorum sistemden. DDR5 olması şart değil. Benim için önemli olan o sistemin başına oturduğumda istediğim her oyunu kasmadan 2K da yüksek performans da oynamak. Şimdiden teşekkür ederim.

Bu işlemci için stok soğutucu yeterli mi? Yoksa harici olarak ne tercih edilebilir?

Bu arada gerçekten fiyatı uygunmuş teşekkür ederim tavsiye için :)

Bu işlemci için stok soğutucu yeterli mi? Yoksa harici olarak ne tercih edilebilir?

Bu arada gerçekten fiyatı uygunmuş teşekkür ederim tavsiye için :)

Stok soğutucu yetemez. Sıvı soğutma 240mm olabilir.

Stok soğutucu ile test var, ısınıyor bayağı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Stok soğutucu yetemez. Sıvı soğutma 240mm olabilir.

Stok soğutucu ile test var, ısınıyor bayağı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha önceki bilgisayarımda Ryzen 5 5600X var idi. Ona 240mm sıvı soğutucu takacağım zaman anakartımda fan pin girişi olmadığı için egzoz fanını iptal etmişlerdi kasanın. Sonradan internetten araştırdığımda o PIN'i çoğaltıcı kablolar varmış. Şimdi sorum ise şu, bu anakart da sıvı soğutucu için pin girişi vardır değil mi yeterli sayıda? Yoksa aşağıda ki upgrade kısmında bulunan Gigabyte B650M k 6400MHz(OC) M.2 AM5 DDR5 mATX anakartı mı tercih etmeliyim?

Daha önceki bilgisayarımda Ryzen 5 5600X var idi. Ona 240mm sıvı soğutucu takacağım zaman anakartımda fan pin girişi olmadığı için egzoz fanını iptal etmişlerdi kasanın. Sonradan internetten araştırdığımda o PIN'i çoğaltıcı kablolar varmış. Şimdi sorum ise şu, bu anakart da sıvı soğutucu için pin girişi vardır değil mi yeterli sayıda? Yoksa aşağıda ki upgrade kısmında bulunan Gigabyte B650M k 6400MHz(OC) M.2 AM5 DDR5 mATX anakartı mı tercih etmeliyim?

181 TL daha fazla bu.

Özelleştirilip alınabilir gibi geldi bu yüzden. Eğer gerekli giriş ya da kasayla uyumsuz olsaydı, muhtemelen koyulmazdı. Sisteme uygun özelleştirmeler. Zaten sıvı soğutma takılı gelir PC.

@evreann böyle bir indirim gelmiş. 360mm. İyi soğutur gibi gözüküyor. Ama kasanın ve AM5 soketin desteklediğinden emin olun.

181 TL daha fazla bu.

Özelleştirilip alınabilir gibi geldi bu yüzden. Eğer gerekli giriş ya da kasayla uyumsuz olsaydı, muhtemelen koyulmazdı. Sisteme uygun özelleştirmeler. Zaten sıvı soğutma takılı gelir PC.

@evreann böyle bir indirim gelmiş. 360mm. İyi soğutur gibi gözüküyor. Ama kasanın ve AM5 soketin desteklediğinden emin olun.

Doğru bir tespit. Pekala teşekkür ederim. Ama yine sorumu tekrar edeyim farklı şekilde. Sizce yukarıda modelini belirttiğim anakarta upgrade yapayım mı yoksa hazır sistemde ki MSI Pro yeterli olur mu? Genel anlamda soruyorum.

Doğru bir tespit. Pekala teşekkür ederim. Ama yine sorumu tekrar edeyim farklı şekilde. Sizce yukarıda modelini belirttiğim anakarta upgrade yapayım mı yoksa hazır sistemde ki MSI Pro yeterli olur mu? Genel anlamda soruyorum.

OC yapacaksanız ve daha gelişmiş chipset isterseniz olabilir. Ben, vermezdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı