2K-IPS monitör önerisi

Bütçe
10.000 - 17.000

DonButcha

Femtopat
Herkese selam...

Zamlar gelmeden önce 2K-27' IPS monitör almak istiyorum ve.
İsteklerimi karşılayacağını düşündüğüm 5 monitör arasında kalmış durumdayım.

AAA hikayeli oyunlar oynamaktayım ve monitörü yalnızca oyun oynamak için kullanacağım.
4060 Ti ekran kartına sahibim.

Bu sebeple benim için önemli olan monitörün renk derinliği ve kontrast oranı ile birlikte,
Genel çözünürlük ve panel kalitesidir.

Arasında kaldığım monitörler;
(Yazmış olduğum monitörler dışında başka monitörlerin önerilmemesini rica ediyorum.)

MSI G274QPF-QD - 10.600 TL​

HP Omen 27qs - 13.300 TL​

Dell Alienware AW2724DM - 14.000 TL​

Dell S2721DGFa - 14.700 TL​

LG UltraGear 27GR83Q-B - 16.450 TL​

Bunlardan herhangi birisini kullanan veya kullanmasa da monitör incelemesi konusunda bilgi sahibi arkadaşlarımızın fikirlerini belirtmesini rica ediyorum.

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam...

AAA hikayeli oyunlar oynamaktayım ve monitörü yalnızca oyun oynamak için kullanacağım.

Bu sebeple benim için önemli olan monitörün renk derinliği ve kontrast oranı ile birlikte,

(Yazmış olduğum monitörler dışında başka monitörlerin önerilmemesini rica ediyorum.)

Bunlardan herhangi birisini kullanan veya kullanmasa da monitör incelemesi konusunda bilgi sahibi arkadaşlarımızın fikirlerini belirtmesini rica ediyorum.

Saygılar.
Yerinizde olsam Dell S2721DGFa alırdım.

Renk kalitesi olarak aralarında muazzam fark yok bence. Rekabetçi oyunlarla da pek işimiz yok galiba. HDR olarak hepsinin performansı kötü olur çünkü çok bölgeli lokal karartma lazım ya da OLED lazım. Bu şartlarda fiyatı en uygun olan MSI alın derim. MSI'ın Gaming Inteligence (adı buydu sanırım) yazılımı çok ayrıntılı. Bu yazılım monitöre firmware update çıkmışsa bulup yüklüyor. Çok ayrıntılı ayarlar içeriyor ve bu ayarları içeren profiller oluşturup bu profillerin istediğiniz exe dosyasında aktif oluyor. Kendi kullandığım MSI monitörde de bu yazılım var ve bu özellikleri sonuna kadar kullanıyorum.

Yerinizde olsam Dell S2721DGFa alırdım.
Selamlar, öneriniz için çok teşekkür ederim. Güncel olarak kullanmakta mısınız?
Eğer kullanıyorsanız memnun kaldığınız özelliklerini söylemek ister misiniz?

Renk kalitesi olarak aralarında muazzam fark yok bence. Rekabetçi oyunlarla da pek işimiz yok galiba. HDR olarak hepsinin performansı kötü olur çünkü çok bölgeli lokal karartma lazım ya da OLED lazım. Bu şartlarda fiyatı en uygun olan MSI alın derim. MSI'ın Gaming Inteligence (adı buydu sanırım) yazılımı çok ayrıntılı. Bu yazılım monitöre firmware update çıkmışsa bulup yüklüyor. Çok ayrıntılı ayarlar içeriyor ve bu ayarları içeren profiller oluşturup bu profillerin istediğiniz exe dosyasında aktif oluyor. Kendi kullandığım MSI monitörde de bu yazılım var ve bu özellikleri sonuna kadar kullanıyorum.
Selamlar, sizlere de öneriniz ve detaylı yazımınız için çok teşekkür ederim.
Kısaca bu fiyat aralığındaki monitörlerin çoğu özelliğinin aynı olduğunu belirtiyorsunuz dimi?
Bu sebeptense gereğinden fazla para vermeyerek en uygun olanını almam gerektiğini?

Teknik özellikler:

Selamlar, öneriniz için çok teşekkür ederim. Güncel olarak kullanmakta mısınız?
Eğer kullanıyorsanız memnun kaldığınız özelliklerini söylemek ister misiniz?

Selamlar, sizlere de öneriniz ve detaylı yazımınız için çok teşekkür ederim.
Kısaca bu fiyat aralığındaki monitörlerin çoğu özelliğinin aynı olduğunu belirtiyorsunuz dimi?
Bu sebeptense gereğinden fazla para vermeyerek en uygun olanını almam gerektiğini?
Hardware Unboxed ve Monitor Unboxed YouTube kanallarını takip etmekle birlikte diğer kaynakları da takip ediyorum sık sık. Klanda ara ara sistemini monitörünü yenileyen arkadaşlar için bakıyorum.
Çok bölgeli karartmada Asus'un bir modeli vardı çok pahalı, onun üstü OLED'ler. Yukarda yazdıklarının performans skalası üç aşağı beş yukarı aynı. O yüzden diğerlerine göre bariz ucuz olan MSI olanı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teknik özellikler:

Hardware Unboxed ve Monitor Unboxed YouTube kanallarını takip etmekle birlikte diğer kaynakları da takip ediyorum sık sık. Klanda ara ara sistemini monitörünü yenileyen arkadaşlar için bakıyorum.
Çok bölgeli karartmada Asus'un bir modeli vardı çok pahalı, onun üstü OLED'ler. Yukarda yazdıklarının performans skalası üç aşağı beş yukarı aynı. O yüzden diğerlerine göre bariz ucuz olan MSI olanı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlgi ve alakanıza tekrardan çok teşekkür ediyorum.
Gönderdiğiniz linkleri gün içerisinde inceleyip referans alacağım.
İyi yıllar :)

Herkese selam...

Saygılar.
MSI G274QPF-QD kağıt üstünde özellik olarak güzel monitör olsa da alıp iade ettim, beğenmedim diyen çok yorum okudum. Beyazları sarımtırak gösteriyormuş. Hatta bu monitörü 9.100-9.200TL fiyatında Amazon'da satışını görmüştüm, almadım.

Onun yerine Dell G2724D tavsiye ediliyor. Ben bu modelin bir tık özellik ve kalite olarak daha üst modeli olan Dell Alienware AW2724DM modelini aldım. Benim düşüncem, monitör en az değiştirilen ve yıllarca kullanılan bir donanım. Almışken iyisi olsun, sıkıntı çıkartmasın ve iade ile uğraşmayayım diye düşündüm. Bütçenize göre size ya Dell G2724D ya da Alienware AW2724DM öneririm.

Son düzenleme:
MSI G274QPF-QD kağıt üstünde özellik olarak güzel monitör olsa da alıp iade ettim, beğenmedim diyen çok yorum okudum. Beyazları sarımtırak gösteriyormuş. Hatta bu monitörü 9.100-9.200TL fiyatında Amazon'da satışını görmüştüm, almadım.

Onun yerine Dell G2724D tavsiye ediliyor. Ben bu modelin bir tık özellik ve kalite olarak daha üst modeli olan Dell Alienware AW2724DM modelini aldım. Benim düşüncem, monitör en az değiştirilen ve yıllarca kullanılan bir donanım. Almışken iyisi olsun, sıkıntı çıkartmasın ve iade ile uğraşmayayım diye düşündüm. Bütçenize göre size ya Dell G2724D ya da Alienware AW2724DM öneririm.
Paylaştığım inceleme videosunda ve diğer sitelerde böyle bir sorun yoktu. Sanırım bu modelin panellerinde serseri mayın gibi sorunlu olanlar piyasada, en azından Türkiye piyasasında böyle anlattığınızdan anladığım.

Paylaştığım inceleme videosunda ve diğer sitelerde böyle bir sorun yoktu. Sanırım bu modelin panellerinde serseri mayın gibi sorunlu olanlar piyasada, en azından Türkiye piyasasında böyle anlattığınızdan anladığım.
İnceleme videolarında genellikle olumsuz durumlardan bahsedilmiyor veya firma YouTuber'a olumsuzluklara karşı ürünü inceleyip gönderiyor. Ben incelemeleri izlerim ama kullanıcı yorumlarına önem veririm. Bana da almadan önce sorduğumda MSI G274QPF-QD yerine Dell G2724D önerildi. Araştırmalarım sonucunda iade ettim yorumlarına fazlaca denk geldim. Bir de bahsettiğiniz gibi Türkiye'de her şeyin kötüsü veya iade edilmişi satılıyor bu da olabilir. Mesela otomobillerde yurt dışında satılanlarla Türkiye'de satılanlar kalite anlamında çok farklı oluyor ve orada firmalar müşteri haklarına önem verirken burada vermiyor.

Selamlar arkadaşım, size de bu uzunca fikir paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum.
AW2724DM modelini diğer modellerden ayıran en belirgin özellik sanıyorum ki PS5 için kullanılabilir olan VRR desteği ve HDR600 sertifikası olmasıymış. Monitörün fiyatını şişiren şey eğer PS5 için kullanılabilir olan VRR desteği ise, malum ben PC'de kullanacak birisi olduğum için amacıma hizmet edecek mi emin olamadım.. HDR olayını ise araştırdığımda HDR400 için giriş seviyesi denmekte, 600 ile kıyaslanınca da bariz bir fark gözlemlenmediği söylenmiş. Fakat siz kullanan kişi olarak elbette benden daha iyi bilirsiniz. Rica etsem müsait olduğunuzda bana monitörün HDR performansından bahsedebilir misiniz? Oyunlarda sizi tatmin eden bir düzeyde mi mesela? Birebir ağızdan duymak yön gösterici olacaktır.

Geri
Yukarı