2K Monitör için kaç inç tercih edilmeli?

Oyun içinse tartışmasız 24 inç.
Oyun için alacağım. Ancak 1080p için 24 inç tavsiye edilirken onun 2 katı çözünürlüğe sahip olan 1440p için 24 inç çok dar olmaz mı? Aslında 24 inç 2k çok güzel bir monitör beğendim: AOC AGON 24" AG241QX Analog DVI HDMI DP 144hz FreeSync 2K Led Gaming Monitör | ITOPYA

Hem fiyatı çok uygun hem de özellikler hiç fena değil. Ama şu 24 ve 27 inç konusu kafamı karıştırıyor. :(
24 inç ve 27 inç kullanan kime sorsan oyun için 24 inç tercih edin der çünkü büyük ekranda kafanı biraz çevirmen gerekiyo.
9200 tl'lik bütçem var. rx 5700 xt'nin custom modellerini bekliyorum. 3-4 yıl 2k'da 3A oyunlar için saf fps gücü açısından takılmayacak bir sistem kurmak istiyorum. Bir yerlerden para bulup şu sistemi toplamaya çalışacağım:

Bütçe meselesi. 27 inç ekran idealdir.

Üstad 3-4 yıl 2k'da 3A oyunlar için saf fps gücü açısından takılmayacak bir sistem kurmak istiyorum. Şu sistem nasıl sence: Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA

Son düzenleme:
24 inç ve 27 inç kullanan kime sorsan oyun için 24 inç tercih edin der çünkü büyük ekranda kafanı biraz çevirmen gerekiyor.

Yanlış konuşuyorsun. Kişinin monitöre olan uzaklığı, oturma pozisyonu, fiziksel özellikleri ve oyun türleri monitörün büyüklük ihtiyacını değiştirir.

1080p için 24 inch'e kadar olan tüm ekranlar "tercih sebeplerine göre" uygundur (24 inch'ten sonra pikseller belli oluyor).

1440p için de 27 inch'ten 32 inch'e kadar yolu var. Hatta 24 inch isteniyorsa, o da seçilebilir. Hem, piksel yoğunluğundan dolayı daha net ve keskin bir görüntü olur. Tercih meselesi. İnsanları kalıba sokmaya çalıştığınız gibi, nesneleri de kalıba sokmaya çalışmayın.

Yanlış konuşuyorsun. Kişinin monitöre olan uzaklığı, oturma pozisyonu, fiziksel özellikleri ve oyun türleri monitörün büyüklük ihtiyacını değiştirir.

1080p için 24 inch'e kadar olan tüm ekranlar "tercih sebeplerine göre" uygundur (24 inch'ten sonra pikseller belli oluyor).

1440p için de 27 inch'ten 32 inch'e kadar yolu var. Hatta 24 inch isteniyorsa, o da seçilebilir. Hem, piksel yoğunluğundan dolayı daha net ve keskin bir görüntü olur. Tercih meselesi. İnsanları kalıba sokmaya çalıştığınız gibi, nesneleri de kalıba sokmaya çalışmayın.

Hacı sen de uçmuşsun ama. Bu özelliklere 4.5k monitör almışsın!

Son düzenleyen: Moderatör:
@Dandik Bilgisayr Filozofu

4.5k derken? Monitör şu an 2.800 TL. Ayrıca cihazı iadeye gönderdim ve Gigabyte Aorus AD27QD ya da LG 27GL850 alacağım. Sonuç olarak söylediğim özelliklerde daha ucuz fiyata cihazlar da var. Ben daha lüks alınca uçmuş mu oluyorum? Gelirim neyse, ona göre alışveriş yapıyorum. Üslubuna dikkat et.

27" monitör sizi nasıl rahatsız ediyor ki? Ben 32" TV'de (DualShock 3) cayır cayır istediğim oyunu oynuyorum. Köşelere bakmak haricinde pek kafamı çevirdiğim söylenemez.

Oyun için çok keskin çizgiyle 32 inç bir monitör tavsiye etmiyorum bir metre izleme mesafesine kadar;
Yalnız izleme mesafeniz 1 metre üzeri ise alınız ama altı ise sakın almayınız ..
Oyun oynayacak kişi mesafesine göre 24 veya 27 almalı ama online ağırlıklı oyun oynayanlarsa genel olarak 24 almalı ...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı