2K monitör mü 1080p monitör mü alınmalı?

Arkadaşlar monitör alacağım 2K ile 1080p monitör arasında kaldım. Gerçekten görüntü olarak çok fark var mı 2K - 1080p arasında. Bu arada Huawei 2K monitör fiyatı 3100 1080p monitör fiyatı 2500. ekran kartı da 6600 veya 6600XT arasındayım. Ultra takıntım yok high ayarlar da yeterli.

Aynı kart var 6600 XT ve 1080p oyun deneyimi için üretilmiş bir kart olduğu için tam performans istediğinizi varsayarak tabii ki 1080p monitör almak mantıklı. Yuıkarıda biri yazmış da 4K vs kesinlikle öyle bir hata yapmayın ekran kartınıza uygun bir monitör en doğru seçim olacaktır.

1080P Monitör al. 2K İçin minimum 3060 Ti tavsiye ederim. 2K monitör Alıp 1080P oynamayı denersen kör olursun. Görüntü aşırı bulanıklaşıyor.

O ekran kartı ile 2k'da oynarsın fakat hakkı 1080p'dir.
Ama arada fazla fiyat farkı yokmuş. 600 TL daha fazla verip daha ileri dönük olan 2k monitörü alabilirsin. Ama alacağın ekran kartının soğutmasının iyi olması gerek.
görüntü farkı çok olurmu bu boyutlarda.Ekran kartı saphirre nitro + 6600xt düşünüyorum

görüntü farkı çok olurmu bu boyutlarda.Ekran kartı saphirre nitro + 6600xt düşünüyorum
2k 27"de daha iyi görüntü alırsın. İleride ekran kartı yükseltmesi yaparsan çok daha iyi fakat şu anki haliyle o ekran kartının hakkı 1080p. Ben daha ileri dönük olması için böyle dedim.

Hikaye tabanlı oyunları ağırlıklı oynuyorsan kesinlikle 2K al ben şahsen 2K almadığıma pişmanım. Ama hikayeli oyunlarla, dizi, filmlerle pek aranız yoksa tercihinizi 1080 olandan yapmak bence yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı