Çözüldü 2K videonun 4K'ya yükseltilmesi GPU'yu bozar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erennnnnq

Femtopat
Daha fazla  
Şimdi hayatımda ilk defa arkadaşımdan duydum, biraz da araştırdım ama bir şey bulamadım size sormak istedim. Ben 2K ekran kaydı alıyorum oyunlarda veya başka şeylerde onları programda 4K olarak çıkarıyorum. Arkadaşta ekran kartını zorlarsin öyle bozarsin dedi bana saçma geldi. Böyle bir ihtimal var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşınız guzel saçmalamış. 2K kayıt alabildiğinize göre iyi bir ekran kartınız olduğun düşüyorum. Bir şey olmaz.
Arkadaşınız guzel saçmalamış. 2K kayıt alabildiğinize göre iyi bir ekran kartınız olduğun düşüyorum. Bir şey olmaz.

Çözüm
Bozması ayrı mesele, zorlaması ayrı. Nereden bakarsan bak, yok öyle bir şey. Herhangi bir sıkıntı olmaz.

Bozması ayrı mesele, zorlaması ayrı. Nereden bakarsan bak, yok öyle bir şey. Herhangi bir sıkıntı olmaz.

Çok teşekkürler hocam, Instagram'da falan paylaştığım editleri yüksek çözünürlüklükte eşitlemek ve çıkartmak istediğimden dolayı böyle yapıyorum ama aklıma takıldı. Bir zaman sonra bozarsin ekran kartını zorlaya zorlaya dediği için ve bayağı emin konuştu. O da bir şey bilmiyormus demek ki, sağ olun.

Çok teşekkürler hocam cevap için, iyi günler dilerim. Nasıl çözüldü diye işaretleyebilirim bilmiyorum.

Oyun oynarken de zorluyorsun ekran kartını zaten, bozuyorsa oyun da bozar. Önemli olan zorlanması değil o durumdaki sıcaklığının yüksek olup olmadığı.

Anladım, en fazla 67 dereceyi görüyor o da oynadığım oyuna göre değişiyor neden bilmiyorum. Bazen Valorant'ta kart uzun süre fan bile açmıyor. Bu normal midir?

Anladım, en fazla 67 dereceyi görüyor o da oynadığım oyuna göre değişiyor neden bilmiyorum. Bazen Valorant'ta kart uzun süre fan bile açmıyor. Bu normal midir?
Bozsa oyun oynamakta bozar. Ulaştığınız sıcaklıkta yüksek bir sıcaklık değil. Ekran kartları zorlanmayacaksa neden varlar değil mi?

Geri
Yukarı