Videonun boyutu nasıl düşürülebilir?

HayatYordu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir yerden 1 saatlik 1080p video indiriyorum 300-500 MB tutuyor. Ben kendi yaptığım videolarda 1920x1080 MP4 formatında videoyu 1000-2000 arası bir boyutta render alıyorum. Sadece ses ve görselden oluşuyor, hareketli video yok. Yaptığım videoların boyutunu nasıl küçültebilirim?

Çevrimiçi video sıkıştırıcılar var. O sitelerden yapabilirsin.

Eğer OBS ile kayıt alıyorsan bitrate düşürerek başlayabilirsin. Eğer bitrate düşürmeden boyutunu küçültmek istiyorsan video render programları ile boyutunu düşürebilirsin. Ben DaVinci Resolve öneriyorum ücretsizdir kendileri.

Media encoder ile çok rahat gerçekleştirilebiliyor. Bir de freeware Converter'lara bir göz at dilersen.

Bunu Mac'te kullanıyorum. Bayağı bir küçültüyor. Video kısmında MP4 seçersen boyutunu düşürecektir çok az bir görüntü kaybıyla.

Bu program video kaydedildikten sonra mı işe yarıyor yoksa edit işlemini burada yapınca mı boyutu küçük oluyor?

Bu program video kaydedildikten sonra mı işe yarıyor yoksa edit işlemini burada yapınca mı boyutu küçük oluyor?

Converter programları sadece varolan bir videonun formatını veya özelliklerini değiştirerek tekrar kaydetmeye yarar. Gerek çözünürlük, gerek saniye başı kare gerekse ses kalitesi gibi şeylerde çeşitli ayarlamalar yaparak daha küçük ya da daha büyük boyutta video çıktısı alınabiliyor. Video edit programları başka programlardır ama onların da Export menülerinde video çıktı alırken çeşitli format ve o formatlara ait seçenekler vardır. Kullandığınız edit programına ait video export alma konusunda detaylı bilgilere Youtube'dan ulaşabilirsiniz büyük ihtimalle.

Geri
Yukarı