2K vs 4K

HakanYaldir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar uzun bir süredir monitör almayı düşünüyorum ama bir türlü karar vermiş değilim. 2k ve 4k monitör arasındaki fark çözünürlük olarak biliyorum ama başka farlılıklar var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX970 için elbette 2K. Zaten 4K monitör alacak paranız varsa Amazon'dan GTX980 Ti alın yanına da 2K ekran mis gibi gider. Aralarında elbette görüntü kalitesi olarak çok fark var ancak GTX970 4K'yı besleyemez. Örneğin GTA 5'i 4K monitörde 4K High ayarlarda 40FPS oynamak yerine 2K monitörde 2K Very High ayarlarda 40-50FPS oynamanız size daha güzel gelecektir.

GTX970 için elbette 2K. Zaten 4K monitör alacak paranız varsa Amazon'dan GTX980 Ti alın yanına da 2K ekran mis gibi gider. Aralarında elbette görüntü kalitesi olarak çok fark var ancak GTX970 4K'yı besleyemez. Örneğin GTA 5'i 4K monitörde 4K High ayarlarda 40FPS oynamak yerine 2K monitörde 2K Very High ayarlarda 40-50FPS oynamanız size daha güzel gelecektir.

Amazon'dan daha önce hiç alışveriş yapmadım o yüzden riskli geliyor.Önerebileceğiniz monitör var mı ?

Amazon'dan daha önce hiç alışveriş yapmadım o yüzden riskli geliyor.Önerebileceğiniz monitör var mı ?
Bütçenize göre önerim değişir.
Amazon'dan alışveriş yapmanın hiçbir riski yoktur. Çünkü ürünü alırken gümrük gibi tüm vergilerini ödeyerek alıyorsunuz. Eğer Amazon'dan GTX980 Ti alırsanız 2200TL'ye gelir en fazla. Bence bütçeniz varsa kesinlikle alın.

Bütçenize göre önerim değişir.
Amazon'dan alışveriş yapmanın hiçbir riski yoktur. Çünkü ürünü alırken gümrük gibi tüm vergilerini ödeyerek alıyorsunuz. Eğer Amazon'dan GTX980 Ti alırsanız 2200TL'ye gelir en fazla. Bence bütçeniz varsa kesinlikle alın.

Ekran kartı almayı şuan düşünmüyorum.Ona ayıracak bütçem yok.Monitör öneriniz varsa alabilirim.Birde bu gümrük olayları nasıl oluyor

Ekran kartı almayı şuan düşünmüyorum.Ona ayıracak bütçem yok.Monitör öneriniz varsa alabilirim.Birde bu gümrük olayları nasıl oluyor
Amazon her şeyi ödeyip senin kapına getiriyor. Sen hiçbir şeyle uğraşmıyorsun. Alırken zaten gümrüğünü vs. ödüyorsun. Monitör için bütçe söylerseniz yardımcı olurum. 4K alabilecek bütçeniz varken GTX980 Ti + 2K Monitör takımını öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı