2miners düşük ETH kazancı

Eki Görüntüle 1292685
Grafiğe ve saatlere baktınız mı bilmiyorum.
2-3-5-6-7-8-9 saat aralıklarla aç-kapa var.
Konudaki gibi 14-16 saat kesintisiz yok.
Ben yorumumu grafiğe göre yaptım.
Mining başladığı gibi mh ın kadar kazanmaya başlamıyorsun.
Ama elektrik aynı kWh saat yakmaya başlıyor.
Ve ödemelerimizi average yani ortamalama hashrate e göre alırız.
Zaten average ancak 6-12 heleki pps ödeme yapan bir havuzdaysan.
Hashrate oturmadan kapatırsan kazanç çok düşük olur.
Belki pplns havuzlarda biraz daha kazanabilir.

Benim demek istediğim neredeyse elektriğe çalışır bu şekilde kazım.
Konuyu açtıgında yazıldığı gibi 14-16 saat oflinesız kazım görseydim bunu yazmazdım.
Aşağıdaki örnekte bakınız 2-3 gün önce açılan bir konu 14-15 saat kazmak isteyen birine genel.
Kazma regeksiz yazmalarına karşın bu şekilde yorum yazdım bilmem okuyup anlayabilir muyuz?

MSI Afterburner indir.
YouTube'dan kaynaklara bakarak MSI Afterburner ile Power Core Memory fan hızı ile.
Kartın için en uygun değerleri yakalamn lazım. En yüksek hashrate en düşük güç tüketimi ve en düşük sıcaklık bunu bulduktan sonra MSI Afterburner üzerinden 1 numaralı profile mining olarak kaydet.
Hatta tavsiyem 2 numarayada oyun için profil yap ona sadece fanı Auto'dan manuele al. Ben ekran kartlarının Auto fan kontrolünü kullanmıyorum kartı sıcak çalıştırıyorlar. O yüzden kendim ayarlıyorum sanada tavsiyem en ağır oyunun da aç sıcaklık 65'i geçmeyecek şekilde ayarla fan hızını ve profil 2'ye kaydet. Oyun oynayacağın zaman 2 de mining yapacağın zaman 1 de kullanırsın.
Şu an GTX 2060 ortalama 32 mh ile hala getiris olan bir kart o yüzden 7/24 yapmasan bile damlaya damlaya göl olur. Şöyle bir bakalım 32 ile 7/24 kazsan 24 saatte 1.20 dolar getirecek oda günlük 16 TL yapar.
Peki elektrik 90 watt kart 50 wat sistem desek 140 watt kWh 2.06 TL'den günlük 6,92 TL yapar.
Sonuç: Günlük sana 9 TL bırakır X 30 gün = ayda elektrik çıktıktan sonra 270 TL bırakır.
24 saat çalıştırmayacağın için 720 saate 270 kazandıgına göre / 0.37 krş saate elektrik çıkınca net kalan.
15 saat yapacaksan 15x30= 450 saat X 0,37 krş = 166 TL aç-kapa hashrate kaybı desek 150 TL düz bu arada elektrik sen ödemeyeceksen (anne-baba :p ) 150+200 = 350 TL aylık kazanırsın ve bu arada TL'ye çevirmeden ETH veya BTC tutarsan hem onların artışında hem de USD artışında paranda artar.
Hesap bu şekilde karar senin.

Cevabın ve ilgin için çok teşekkür ederim galiba ben ilk mesajını yanlış anlamışım. Bu konuda senden özür diliyorum. Ailem mininge karşı olduğundan dolayı bilgisayara oturduğum veya ders çalıştığım zamanlarda kazım yapabiliyorum. Elektriği ailem ödüyor, sorun yok o konuda. Sence kazım yapmaya devam edeyim mi? Nasıl bir yol izleyeyim, tavsiyelerin nelerdir?

Cevabın ve ilgin için çok teşekkür ederim galiba ben ilk mesajını yanlış anlamışım. Bu konuda senden özür diliyorum. Ailem mininge karşı olduğundan dolayı bilgisayara oturduğum veya ders çalıştığım zamanlarda kazım yapabiliyorum. Elektriği ailem ödüyor, sorun yok o konuda. Sence kazım yapmaya devam edeyim mi? Nasıl bir yol izleyeyim, tavsiyelerin nelerdir?
Elektrik masrafın yoksa ( yani ailedense :p hatta benim oğlumun pc de gtx 1080ti var ona gösterdim tarif ettim boş zamanlarında yap biriktir sonuçta ondan elektrik parası almayacağım kendi para kazansın kendi parası hazzını yaşasın diye kerata 2 sonra bıraktı r6 hastası ekran kartına bişi olur fps düşer falan paronaya yaptı bende sadece güldüm sen bilirsin dedim.) tabikii boş zamanlarda güzel bir oc ve uv ile düşük watt düşük ısı yüksek hashrate ile böyle bir kaynak varken kullanmak mantıklı.

ama senin pozisyonunda ethermine 2miners değil yine binance pool diğerlerinde ofline olduğun gibi 15 dkda ödemen kesilir.ama binance da hashratein çok yavaş düşüyor 24 saatte tahmini 7-8-9 veya 10 saat kazım yaptın o sırada birikenlere ilave gün sonu hesap kesiminde gece 3-5 arası var sistemde kalan hashrate ile yapılan hesapta 3-5 daha eklenip daha iyi bir ödeme alabilirsin.🤗

Elektrik masrafın yoksa ( yani ailedense :p hatta benim oğlumun PC de GTX 1080 Ti var ona gösterdim tarif ettim boş zamanlarında yap biriktir sonuçta ondan elektrik parası almayacağım kendi para kazansın kendi parası hazzını yaşasın diye kerata 2 sonra bıraktı R6 hastası ekran kartına bir şey olur FPS düşer falan paronaya yaptı bende sadece güldüm sen bilirsin dedim.) Tabikii boş zamanlarda güzel bir OC ve UV ile düşük watt düşük ısı yüksek hashrate ile böyle bir kaynak varken kullanmak mantıklı.

Ama senin pozisyonunda Ethermine 2miners değil yine Binance pool diğerlerinde ofline olduğun gibi 15 dakikada ödemen kesilir. Ama Binance da hashratein çok yavaş düşüyor 24 saatte tahmini 7-8-9 veya 10 saat kazım yaptın o sırada birikenlere ilave gün sonu hesap kesiminde gece 3-5 arası var sistemde kalan hashrate ile yapılan hesapta 3-5 daha eklenip daha iyi bir ödeme alabilirsin.🤗

Yani Binance pool da mı kazım yapmamı tavsiye edersin? Açıkçası 2minerstan pek memnun değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı