2miners düşük ETH kazancı

HasNickTR

Hectopat
Merhaba değerli forum üyeleri. Günde yaklaşık 14-16 saat kadar 2minerstan kazım yapmaktayım. Ama gördüğüm kadarıyla yaklaşık 8 saatlik kazımın eş değeri kadar ödeme almaktayım. Örnek olarak verecek olursam. Bende 5700 XT var ve bu kart günde 0.0008 kadar ETH kazabiliyor. Ama dün 12 saat kazım yapmama rağmen 0.00025 ETH kazandım. 2miners ta kazançlar düştü mü? Binance pool a geri döneyim mi? Cevaplarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

bak sana 2 tane hesap atıyorum 2 tane 3070ti
2 side online durmadan 7/24 çalışıyor.
biri ethermine diğeri 2 minersta kararını kendin ver
binance pool geç orda bu 2sinden az alırsın.

ayrıca bu linkte 5700 e göre tahmini pool getireleri mevcuttur.

İllaki tam ücret almak için 7/24 mü kazım yapmam lazım.
Bak bu da benim 2miners hesabım.
Madenci İstatistikleri - En iyi Ethereum ETH Madencilik Havuzu - 2Miners
Ekran Alıntısı.JPG

Bu şekilde minigten gerçek anlamda para kazanamazsınız elektriğe çalışırsınız.

İllaki tam ücret almak için 7/24 mü kazım yapmam lazım.
Bak bu da benim 2miners hesabım.
Madenci İstatistikleri - En iyi Ethereum ETH Madencilik Havuzu - 2Miners
Eki Görüntüle 1292562

Düzgünce bir soru sorduğumu düşünüyorum. 7/24 çalıştıramıyorum demek ki bir nedenim var.
Bende düzgünce cevapladım ama neresi acıttı anlamadım ?

Eki Görüntüle 1292562

Bende düzgünce cevapladım ama neresi acıttı anlamadım ?
Elektriği niye çıkaramasın? Çalıştırdığı saat az olduğu için kazancı az oluyor tamam da elektrik tüketimi de az oluyor. 210kwh altında kalırsa belki 24 saat çalıştırmaktan bile karlı duruma düşer.

Elektriği niye çıkaramasın? Çalıştırdığı saat az olduğu için kazancı az oluyor tamam da elektrik tüketimi de az oluyor. 210kwh altında kalırsa belki 24 saat çalıştırmaktan bile karlı duruma düşer.
Ekran Alıntısı.JPG

Grafiğe ve saatlere baktınız mı bilmiyorum.
2-3-5-6-7-8-9 saat aralıklarla aç-kapa var.
konudaki gibi 14-16 saat kesintisiz yok.
ben yorumumu grafiğe göre yaptım.
Mining başladığı gibi Mh ın kadar kazanmaya başlamıyorsun.
ama elektrik aynı kwh saat yakmaya başlıyor.
ve ödemelerimizi average yani ortamalama hashrate e göre alırız.
zaten average ancak 6-12 heleki PPS ödeme yapan bir havuzdaysan
hashrate oturmadan kapatırsan kazanç çok düşük olur.
belki PPlns havuzlarda biraz daha kazanabilir.

benim demek istediğim nerdeyse elektriğe çalışır bu şekilde kazım.
konuyu açtıgında yazıldığı gibi 14-16 saat oflinesız kazım görseydim bunu yazmazdım.
aşağıdaki örnekte bakınız 2-3 gün önce açılan bir konu 14-15 saat kazmak isteyen birine genel
kazma regeksiz yazmalarına karşın bu şekilde yorum yazdım bilmem okuyup anlayabilirmuyuz.

MSI after burner indir
youtube dan kaynaklara bakarak msı after burner ile power core memory fan hızı ile
kartın için en uygun değerleri yakalamn lazım. en yüksek hashrate en düşük güç tüketimi ve en düşük sıcaklık bunu bulduktan sonra msı after burner üzerinden 1 numaralı profile mining olarak kaydet.
hatta tavsiyem 2 numarayada oyun için profil yap ona sadece fanı auto dan manuele al. ben ekran kartlarının auto fan kontrolünü kullanmıyorum kartı sıcak çalıştırıyorlar.o yüzden kendim ayarlıyorum sanada tavsiyem en ağır oyunun da aç sıcaklık 65 i geçmeyecek şekilde ayarla fan hızını ve profil 2 ye kaydet.oyun oynayacağın zaman 2 de mining yapacağın zaman 1 de kullanırsın.
Şu an gtx 2060 ortalama 32 mh ile hala getiris olan bir kart o yüzden 7/24 yapmasan bile damlaya damlaya göl olur.şöyle bir bakalım 32 ile 7/24 kazsan 24 saatte 1.20 dolar getirecek oda günlük 16 tl yapar.
peki elektrik 90 watt kart 50 wat sistem desek 140 watt kwh 2.06 tl den günlük 6,92 TL yapar
sonuç : günlük sana 9 tl bırakır x 30 gün = ayda elektrik çıktıktan sonra 270 tl bırakır.
24 saat çalıştırmayacağın için 720 saate 270 kazandıgına göre / 0.37 krş saate elektrik çıkınca net kalan
15 saat yapacaksan 15x30= 450 saat x 0,37 krş = 166 tl aç-kapa hashrate kaybı desek 150 tl düz bu arada elektrik sen ödemeyeceksen (anne-baba :p ) 150+200 = 350 tl aylık kazanırsın ve bu arada tl ye çevirmeden eth veya btc tutarsan hem onların artışında hemde usd artışında paranda artar.
hesap bu şekilde karar senin.

Dosya Ekleri

• 1643817325765.png
    1643817325765.png
    18,2 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı