Diğer 2TB 7200RPM %100 sağlıkta HDD alınır mı?

cinar_yasarrr

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
@MzBag adlı arkadaştan 2TB 7200RPM %100 sağlık oranına sahip ve fotoğraflarla bunu destekliyor. Fiyatı 500TL ama Param Güvende ile alırsam 550TL'ye geliyor. Bu aralar depolama almak istiyordum. Sizce bunu mu almalıyım yoksa biraz daha ekleyip 480GB SSD mi? (1100TL param var depolama için fakat başka şey almam hakkında öneri de yapabilirsiniz.)

Merhaba. Depolamayı ne amaçla kullanacağınıza bağlı olarak değişir. Eğer sadece fazlalıkları tutacaksanız HDD alınabilir. Fiyat da iyi. Ama sık sık kullanacaksanız SSD'den şaşmamanızı öneririm.

@omer_ss @atprk bilgisayarımda zaten bir M2 takılı olduğundan 2. bir slotum yok. Sata olursa alabilirim fakat zaten bir tane taktığım için ikincisine kablo var mı bilmiyorum.
Tamamdır anakartında 4 tane Sata girişi mevcut bir tanesini kullanıyorsan diğer girişlere takabilirsin anakart kutusunda kablo mevcut olması lazım. Sata SSD linkini de yukarıda bırakmıştım.

Tamamdır anakartında 4 tane Sata girişi mevcut bir tanesini kullanıyorsan diğer girişlere takabilirsin anakart kutusunda kablo mevcut olması lazım. Sata SSD linkini de yukarıda bırakmıştım.
Tamam teşekkür ederim. Kioxia bildiğim kadarıyla Toshiba'nın alt markası. Herhangi bir kronik sorunu var mıdır?

500TL'ye iyi gibi ama HDD'ler yavaş oluyor.

Geri
Yukarı