2TB NVMe M.2 SSD Önerisi

vladseras

Kilopat
Daha fazla  
İyi Sosyaller, şu an için https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...fyrs-1000g-m-2-cie-4-0-fiyati,1642920333.html 1TB attığım SSD kullanmaktayım. Yanına 2TB'lık bir M.2 SSD düşünüyorum önerilerinize açığım sizce aynı markanın 2TB versiyonunu mu almayalım yoksa daha kaliteli önerebileceğiniz ürünler var mıdır soğutmalı ya da soğutmasız çok fark eder mi? Bilgisayarı günlük kullanım olarak oyun film vs gibi şeylerde kullanmaktayım. Bütçe olarak net bir şey belirlemedim henüz önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullandığın disk zaten en iyi PCI-E 4.0 SSD'lerden birisi. Aynısını tabii ki tavsiye ederim de sadece depolama amaçlı alacaksan bana sorarsan hiç de o kadar uçmaya gerek yok, ortalama bir şey alsan işini fazlasıyla görür yani.

Şu an kullandığın disk zaten en iyi PCI-E 4.0 SSD'lerden birisi. Aynısını tabii ki tavsiye ederim de sadece depolama amaçlı alacaksan bana sorarsan hiç de o kadar uçmaya gerek yok, ortalama bir şey alsan işini fazlasıyla görür yani.

Cevabın ve önerin için çok teşekkür ederim sonradan farkettim Kingston Fury Renegade SFYRDK/2000G PCI-Express 4.0 2 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe soğutuculu adı altında geçen modelini tercih etmeli miyim ne farkı var ya da gerekli mi sizce ?

Kalite aranıyorsa Samsung 990 Pro, 980 Pro alınabilir. Bahsettiğim SSD'leri kullanıyorum gayet iyiler. Dosya kopyalama taşıma ve ya rar çıkarma gibi işleri çok yapıyorsan soğutuculu almalısın.
Almışken iyi birşey alayım diyorsan bu SSD'ler alınabilirler.
Sadece oyun ve gündelik kullanım için gereksiz bir harcama olur, ama uzun ömürlü olur.

Hocam Fury Renegade çok iyi bir model, bütçe yönünden hiçbir sıkıntım yok diyorsan tercih et tabii ama gündelik kullanım ve depolama amaçlı alıyorsan çok gerek yok yani, ortalama bir şey alsan -yukarıda attığım gibi- yeterli olur zaten.
Yani aslında evet benim için gereksiz olacak gibi ama almışken kafam rahat olsun gibi istiyorum biraz

Kalite aranıyorsa Samsung 990 Pro, 980 Pro alınabilir. Bahsettiğim SSD'leri kullanıyorum gayet iyiler. Dosya kopyalama taşıma ve ya rar çıkarma gibi işleri çok yapıyorsan soğutuculu almalısın.
Almışken iyi birşey alayım diyorsan bu SSD'ler alınabilirler.
Sadece oyun ve gündelik kullanım için gereksiz bir harcama olur, ama uzun ömürlü olur.
Samsung sanırım uzun zamandır ssd konusunda gerçekten kalitesini devam ettiriyor daha öncede kullanmıştım eski sistemimde 990Pro nun soğutuculu olanı alabilirim o zaman sanırım

Geri
Yukarı