2x16 GB RAM önerisi

460msMustafa

Hectopat
Daha fazla  
2x8 RAM kullanıyorum ve artık üst seviye oyunlara yetmiyor. 2x16 yapmayı düşünüyorum. Sistemim.
Gigabyte B450M S2H, Gigabyte 1660 Super, AMD Ryzen 5 3500X. Şu anki RAM'im G.Skill Ripjaws 2X8. fiyatta çok uçmak istemiyorum. Alabileceğim minimum F/P ürünü almak istiyorum. Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.(RGB olmasına gerek yok boş yere fiyat yükseltiyor)

2x8 RAM kullanıyorum ve artık üst seviye oyunlara yetmiyor. 2x16 yapmayı düşünüyorum. Sistemim.
Gigabyte B450M S2H, Gigabyte 1660 Super, AMD Ryzen 5 3500X. Şu anki RAM'im G.Skill Ripjaws 2X8. fiyatta çok uçmak istemiyorum. Alabileceğim minimum F/P ürünü almak istiyorum. Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.(RGB olmasına gerek yok boş yere fiyat yükseltiyor)

Gigabyte kendi sitesinden anakartınıza baktığımda maksimum desteği 3600 MHz olarak gördüm. O yüzden aşağıya bıraktığım RAM'leri öneriyorum. Ben intel bazlı bir sistem kullanmama rağmen AMD işlemcili sistemler için ekstra uyumlu bir RAM olduğu belirtiliyor. 6-7 aylık kullanımımda aşırı memnun kaldığım bir ürün. Mecbur olarak RGB'li modeli var RGB olmayan modeli yok bende sırf RGB olmasın diye araştırdığımda en uygun ve CL16 3600 MHz stabil çalışan Corsair olduğundan tavsiye ederim.

Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2 x 16 GB) DDR4 3.600MHz C16 Bellek (Dinamik RGB Aydınlatma, AMD 300/400/500 Serisi için Optimize Edilmiştir) Siyah Amazon.com.tr

Hocam peki 2x32 yapıp 64 GB RAM yapmanın lüzumu var mı şu zamanda? Sadece oyunlar için RAM'i o kadar yükseltmek iyi bir fikir mi?
Hocam 64 GB yaparsanız işlemci ve ekran kartınızın yükseltmeniz gerekiyor ki 2K veya 4K çözünürlüklerde gereken bir durum. Ben 2K kullandığımdan dolayı 32 GB geçtim. 2K veya 4K kullandığınızda işlemci ve ekran kartı değişikliğine gittiğinizde anakartta değişeceğinden DDR5 sistem toplayacaksınız. O yüzden gereksiz bir durum.

1660S var zaten ekran kartı RAM'e o kadar yatırım yapmaya gerek yok bence 16 GB yeter. Çok bir etkisi olmuyor tek başına RAM'in çift kanal 2x8 kalsın bence.

Hocam oyunlarda sıkıntı çıkıyor kullanımlara bakıyorum ekran kartı %40 işlemcı %50 civarında RAM Full çekiyor oyundan 20 FPS alıyorum.

%40 ekran kartı normal değil bence sorun RAM'den değil başka bir şeyden.

Neden olabilir ki aklima bir şey gelmiyor. Onlar kullanılmıyorken RAM'in Full çekmesi de şüpheyi üstüne çekiyor.

16 GB RAM şu an 4090 sistemlerde bile çok az darboğaz yapıyor bence işlemcinizi veya ekran kartınızı yükseltin.

Hocam zaten şu an çalışıyorum yeni PC alacağım şöyle 40k bandında ama o zaman kadar en azından 2 ay var ve eski sistemi de kardeşime vermeyi düşünüyorum o yüzden bu sorunu çözmem gerekiyor.

Eve gidince kullanımların görüntüsünü de çekip atacağım belki dediğiniz gibi sorun RAM de değildir ama benim aklıma başka bir şey gelmiyor. Kaspersky ile virüs taraması falan da yaptım bir şey çıkmadı.

Geri
Yukarı