2x16 GB RAM önerisi

Neden olabilir ki aklima bir şey gelmiyor. Onlar kullanılmıyorken RAM'in Full çekmesi de şüpheyi üstüne çekiyor.

Hocam zaten şu an çalışıyorum yeni PC alacağım şöyle 40k bandında ama o zaman kadar en azından 2 ay var ve eski sistemi de kardeşime vermeyi düşünüyorum o yüzden bu sorunu çözmem gerekiyor.

RAM hangi oyunda full oluyor bu arada?Ayrıca RAM almaktansa işlemciyi yükseltirim.

RAM hangi oyunda Full oluyor bu arada? Ayrıca RAM almaktansa işlemciyi yükseltirim.

Hocam işlemci tam performansında çalışıyor olsa ve FPS düşük olsa tamam işlemciyi değiştireyim. Zaten yukarıda da belirttim 2 ay sonra yeni PC alma gibi bir düşüncem var. Bu sorunu 2 oyunda yaşadım. Farming Simulator 22 ve Need for Speed: Unbound.

Hocam işlemci tam performansında çalışıyor olsa ve FPS düşük olsa tamam işlemciyi değiştireyim. Zaten yukarıda da belirttim 2 ay sonra yeni PC alma gibi bir düşüncem var. Bu sorunu 2 oyunda yaşadım. Farming Simulator 22 ve Need for Speed: Unbound.

Hocam onlar genel olarak optimizasyonu çok da iyi olmayan RAM'i içen oyunlar başka oyunlarda oluyor mu peki?

Hocam onlar genel olarak optimizasyonu çok da iyi olmayan RAM'i içen oyunlar başka oyunlarda oluyor mu peki?

Şu aralar bu oyunları oynadığım için bunlar var ama öyle diyorsanız ben farklı oyunlarda da deneyeyim. Var mı şu oyunda değerlere bir bak dediğiniz. (God of War, Days Gone, Spider-Man, Sons of The Forest )aklıma grafiği yüksek bunlar geldi şu an.

Şu aralar bu oyunları oynadığım için bunlar var ama öyle diyorsanız ben farklı oyunlarda da deneyeyim. Var mı şu oyunda değerlere bir bak dediğiniz. (God of War, Days Gone, Spider-Man, Sons of The Forest )aklıma grafiği yüksek bunlar geldi şu an.

Deneyin hocam elinizde olan yüksek grafikli oyunların hepsinde bir RAM kullanımına bakın eğer anormal bir şey varsa alırsınız 32 GB RAM.

Tamamdır deneyeyim. Peki RAM'in bozulmuş olma ihtimali var mı? Normalde olmaması gerek ama bir ihtimal.

RAM'i normal kulanıyorsanız çok zor ayrıca MHz azaldıkça RAM kullanımı artıyor sanırım DDR4‘ün ilk zamanları daha çok 2133 MHz RAM'ler vardı sizin RAM'inizin MHz'si ve CL değeri nedir?

Geri
Yukarı