Çözüldü 2x16 RAM 32 yerine 16 görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Heyeyooo

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle daha önce açılan benzer konuları okudum fakat çözüm bulamadım. RAM'leri ilk aldığımda 32 görünüyordu sonradan fark ettim 16 ya düşmüş.
-Anakartımın önerdiği 2-4 slotuna taktım.
-Yerlerini değiştirdim.
-Statik elektriğe karşı silgi ile temizledim.
-BIOS güncelledim.
-MSConfig'deki ayara baktım seçili değil zaten.
Anakart: ASUS Prime B550M-K
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.

20240106_011002.jpg

Ekran görüntüsü 2024-01-06 011837.png

Ekran görüntüsü 2024-01-06 011859.png

Çözüm
Eğer 2 RAM taktıysanız ve bunları 16 GB diye düşünüyorsanız resimde evet gerçekten 2 adet RAM takılı ancak bunlar 8 GB'lık bellekler, bir bilgisayarcıya vs götürdünüz mü? RAM'lerin bu şekilde düşme yapması söz konusu değil.
Eğer 2 RAM taktıysanız ve bunları 16 GB diye düşünüyorsanız resimde evet gerçekten 2 adet RAM takılı ancak bunlar 8 GB'lık bellekler, bir bilgisayarcıya vs götürdünüz mü? RAM'lerin bu şekilde düşme yapması söz konusu değil.

Çözüm
Arkadaşlar çok özür dilerim. Çok kötü bir acemilik yaparak RAM'larin üstünü okumamışım. Daha önce aynısı vardı MHz'si düşük değiştirdiğimi unutmuşum. Aylardır PC i açmıyordum. Tekrardan teşekkür ediyorum ve kusuruma bakmayın. Konu çözüldü.

Arkadaşlar çok özür dilerim. Çok kötü bir acemilik yaparak RAM'larin üstünü okumamışım. Daha önce aynısı vardı MHz'si düşük değiştirdiğimi unutmuşum. Aylardır PC i açmıyordum. Tekrardan teşekkür ediyorum ve kusuruma bakmayın. Konu çözüldü.

Ne demek hocam, XMP açmayı unutmayın 2133MHz de kullanıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı