2x4 GB ile Tek 8 GB RAM'in Farkı Nedir?

hakanaksu

Hectopat
Daha fazla  
Beyler sistem topluyorum da topladığım sitede alacağım RAM'ın (4x2) modeli yok. Direk 8 GB modeli var.
Direk 8 GB'yi alsam sorun çeker miyim? Hatta ilerde +4 GB daha eklerim diye düşünüyorum? Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler sistem topluyorum da topladığım sitede alacağım RAM'ın (4x2) modeli yok. Direk 8 GB modeli var.
Direk 8 GB'yi alsam sorun çeker miyim? Hatta ilerde +4 GB daha eklerim diye düşünüyorum? Sizin düşünceleriniz nelerdir?
2x4 daha iyidir. Dual channel ile daha iyi performans alırsın. Tek modülde sıkıntı yaşamazsın ama daha sonradan bir tane daha takarım dersen yine aynı model (CL, MHz, GB değerleri aynı) olan bellekten alabilirsin.

500 adet araç tek şeritli yolda mı hedefine daha çabuk ulaşır yoksa çift şeritli yolda mı? Tek modül ve dual channel arasındaki farkı anlamanız için basit ve güzel bir örnek olacaktır.

Barış kardeş kısaca açıklamış ama ben 8 tek modül al derim anakart ın 2 slotluysa 1 8 daha takar 16 yaparsın yakında 8 gb ram i de oyun üreticileri minimum gerekenlere koymaya başlar 2x4 le 8 gb arasında küçük bir fark olur

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı