2x4 RAM vs 1x8 RAM

burk19

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Şu an en mantıklı kararı almam gerek. Ben 2x4 RAM veya 1x8 RAM alacağım. 1x8 ile 2x4 farkı tam olarak ne? Performans olarak çok daha kötü mü kalır 1x8? 2x4 ikinci el olur. 1x8 sıfır. Ve 1x8e sonradan bir 8 daha takılabilir. 1x8 çok mu kötü kalır? Hangisini almalıyım?

Arkadaşlar merhaba. Şu an en mantıklı kararı almam gerek. Ben 2x4 RAM veya 1x8 RAM alacağım. 1x8 ile 2x4 farkı tam olarak ne? Performans olarak çok daha kötü mü kalır 1x8? 2x4 ikinci el olur. 1x8 sıfır. Ve 1x8e sonradan bir 8 daha takılabilir. 1x8 çok mu kötü kalır? Hangisini almalıyım?
Anakartın ne?

Dual channel daha çok performans verir veri hızı açısından çünkü örneğin DDR2 bir sistemde 1x8 kullanırsanız o RAM'den maksimum 800 Mhz alırsınız belki daha az. Ama 2x4 yaparsanız 800+800Mhz alırsınız.

Kanka selam durumun varsa oncelikle 2x8 veya 1x16 RAM almanı tavsiye ederim tabii eger ekran kartin ve islemcin iyi ise darboğaz yapar ekran kartinin ve islemcinin verecegi maximum FPS'e ulasamazsin fakat sadece 8 GB RAM alacak bütçen varsa 2x4 GB RAM almanı oneririm oyunlarda veya islerinde daha iyi performans verir ve RAM'larin biri bozulursa oburu ile bile idare edebilirsin.

Sistemi geliştireceğim o yüzden almak istediğim anakart B450M S2H.
Geleceğe dönük bir sistem istiyorsanız RAM tarafında 2x8 şart.

Kanka selam durumun varsa oncelikle 2x8 veya 1x16 RAM almanı tavsiye ederim tabii eger ekran kartin ve islemcin iyi ise darboğaz yapar ekran kartinin ve islemcinin verecegi maximum FPS'e ulasamazsin fakat sadece 8 GB RAM alacak bütçen varsa 2x4 GB RAM almanı oneririm oyunlarda veya islerinde daha iyi performans verir ve RAM'larin biri bozulursa oburu ile bile idare edebilirsin.
Nasıl yani, 2x8 bir RAM'in 2x4 RAM'den daha kötü bir performans vereceğini mi düşünüyorsunuz? Performans daha çok Mhz, CL gibi değerler ile değerlendirilir genelde GB yetiyorsa.

B450M anakarta 2x4 GB yakışmaz hocam :D En iyisi 2x8 almaya çalışın. Olmadı 1x8 alın ileride takviye yaparsınız.

Evet, bütçe sorun olursa 1x8, sonradan aynı RAM'den 1x8 alabilirsiniz ama seçimden önce almak en iyisi, çünkü fiyatlar uçacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı