2x4GB 3000 MHz RAM vs 2x8GB 2666 MHz RAM?

Arkadaşlar ben bu konularda biraz cahilim. CL olayı nedir bilmiyorum. Almayı düşündüğüm RAM Kingston HX426C15FB/8 PC Ram
Bu CL olayında nasıl? CAS Gecikme Süresi: CL15 gibi birşeyler yazıyor ama söylediğiniz bu mu bilmiyorum.
Biraz araştırma yaptım da CL değeri 14 olan şu RAm i buldum. Kingston HX421C14FBK2-8 PC Ram Bununda MHZ i düşük. Sizce hangisini seçmeliyim. Biri 2666 mhz CL15 diğeri 2133 mhz CL14. Diğerlerinin fiyatı çok uçuk. Anakart işlemci soğutucu ram derken fiyat uçtu gitti.

CL değerinin 14,15 olması çok önemli değil. CL değeri 14 olanın gecikmesi 14ms, 15 olanın ise 15ms, insanın gözünü kırpması ise 40ms sürüyor. Yani o değerler çok küçük değerler, fazla kaale almaya gerek yok. Ucuzken 2666MHz RAM'i al.

Peki arkadaşlar sıvı soğutma takarken kasanın fanını söküp sıvı soğutma fanını oraya taksam sorun olur mu? Başka takacak bir yer bulamadım. Yeni kasalarda iç hacim bayağı bir büyük ama eski kasalarda öyle değil. Kasa ATX ama her şey tıkış tıkış.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı