2x4GB DDR3 2133 MHz vs 1x8 GB DDR4 3000 MHz

Alper1441

Hectopat
Elimde 2x4GB DDR3 2133MHZ RAM var. Yeni çıkacak Ryzen 3. nesil bir işlemci ve RX580 bulunacak sistemimde. Anakartım da Asrock B450m olacak. Bütçem de sınırlı. Bu yüzden RAM'e şimdilik ekstra para harcamak yerine diğer donanımlara bir miktar daha bütçe ayırıp sonrasında mevcut RAM'lerimi 2x8 GB 3000MHZ ile değiştirmem mantıklı olur mu? Yoksa 2133MHZ RAM'lerle hiç verim alamamam ve bilgisayarı alınca oynamayı düşündüğüm Witcher 3 gibi oyunlarda sorun yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde 2x4GB DDR3 2133MHZ RAM var. Yeni çıkacak Ryzen 3. nesil bir işlemci ve RX580 bulunacak sistemimde. Anakartım da Asrock B450m olacak. Bütçem de sınırlı. Bu yüzden RAM'e şimdilik ekstra para harcamak yerine diğer donanımlara bir miktar daha bütçe ayırıp sonrasında mevcut RAM'lerimi 2x8 GB 3000MHZ ile değiştirmem mantıklı olur mu? Yoksa 2133MHZ RAM'lerle hiç verim alamamam ve bilgisayarı alınca oynamayı düşündüğüm Witcher 3 gibi oyunlarda sorun yaşar mıyım?
8 gb artık minimum oyun gereksinimi ram'i anlık droplar senin önünü keser ve çıldırırsın.

Bana sorarsanız diğer donanımlara para ayırın. Daha sonrasında değiştirmeniz pek mantıklı değil. Aksine para israfı olacaktır.

-Ayrıca DDR3 RAM'ler ne zamandan beri 2133MHz'de çalışabiliyor ?
Kafam allak bullak oldu, konuyu biraz düzeltin lütfen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı