2x8 16 GB RAM önerisi

• Konuyu başlatan efos
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 92
Bütçe
1000

efos

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 Pro Mobile 3400G
1709410726477.png

RAM'dan fazla anlamam ama MHz baktığım zaman yenilerine göre fazla düşük kaldığını yeni fark ettim maalesef. 2x8 RAM almayı düşünüyorum bütçe 1000 civarı önerilerinizi bekliyorum.

kendimde kullanıyorum, tavsiye ederim.

Eki Görüntüle 2131274

RAM'dan fazla anlamam ama MHz baktığım zaman yenilerine göre fazla düşük kaldığını yeni fark ettim maalesef. 2x8 RAM almayı düşünüyorum bütçe 1000 civarı önerilerinizi bekliyorum.

Hocam RAM'iniz 3000MHz destekliyor zaten. BIOS'tan XMP açmanız yeterli. Eğer aynı RAM'den elinizde iki tane varsa zaten şu an için bir şey yapmanıza gerek yok. 200MHz fazla saat hızı almak için 1000LIRA baymaya gerek yok.

Hocam RAM'iniz 3000MHz destekliyor zaten. BIOS'tan XMP açmanız yeterli. Eğer aynı RAM'den elinizde iki tane varsa zaten şu an için bir şey yapmanıza gerek yok. 200MHz fazla saat hızı almak için 1000LIRA baymaya gerek yok.

Teşekkür ederim. XMP olayına bir bakayım halledersem dönüş yaparım hocam.

Hocam dediğiniz gibi 3000MHz yaptım BIOS ayarlarından fakat CPU-Z uygulamasında herhangi bir değişiklik göremedim. BIOS ayarlarında 3000MHz gözüküyor.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. XMP olayına bir bakayım halledersem dönüş yaparım hocam.

Hocam dediğiniz gibi 3000MHz yaptım BIOS ayarlarından fakat CPU-Z uygulamasında herhangi bir değişiklik göremedim. BIOS ayarlarında 3000MHz gözüküyor.

CPU-Z ekranında ekran görüntüsü atar mısınız? Bir de Görev Yöneticisi performans kısmından belleğe gelip ekran görüntüsü atar mısınız?

Geri
Yukarı