2x8 GB RAM alınırsa sistemdeki kasma düzelir mi?

Volexy

Picopat
Daha fazla  
Anakart
B450M H
İşlemci
Ryzen 3 3200g
Sistemim:
Ekran kartı: RX 6500 XT.
İşlemci: Ryzen 3 3200G.
RAM: 8 GB 2666MHz.
Anakart: B450M-H

Arkadaşlar sistemim böyle. Genel olarak çok kasıyor. RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. 2x8 3200MHz RAM alırsam sorunum çözülür mü? Oyunlarda çok füşük FPS ve aşırı derecede drop sorunum var termal macunu da 3 yıldır değiştirmedim onu da değiştirirsem düzelir mi sizce?

Sistemim:
Ekran kartı: RX 6500 XT.
İşlemci: Ryzen 3 3200G.
RAM: 8 GB 2666MHz.
Anakart: B450M-H

Arkadaşlar sistemim böyle. Genel olarak çok kasıyor. RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. 2x8 3200MHz RAM alırsam sorunum çözülür mü? Oyunlarda çok füşük FPS ve aşırı derecede drop sorunum var termal macunu da 3 yıldır değiştirmedim onu da değiştirirsem düzelir mi sizce?
Takılma/drop gibi sorunlarınız ısıdan kaynaklı değilse çözülür hocam. FPS değerlerinize de tabii ki de bir katkısı olacaktır. Günümüzde 8 GB RAM yetersiz kalabiliyor.

AMD işlemciler Dual channel(2 RAM takılıyken yani) daha iyi çalışır. Ayrıca 8 GB RAM günümüzde çok yetersiz. O yüzden raminizi 16 yaparsanız hazır onu yapmışken düzgün bir termal macunla işlemcinin macununu yenilerseniz bilgisayarınızın performansında gözle görülür bir artış olur.

Dual channel performans açısından oldukça fark ettirir. Dediğin gibi 2x8 GB yapmanda büyük avantaj sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı