2x8 GB vs 1x16 GB RAM

Verebilirim zaten 1 yıl sonraki oyunların sistem gereksinimleri ortaya çıkıyor. Onun dışında zaten 16 GB yeni kullanılmaya başladı bayağı götürür 8 GB gibi.
Peki kardeşim benim adam yeni bir bilgisayar topluyor, 1 yıl sonra önerilen sistem gereksinimi 16 GB RAM bu adam bu oyunu oynuyor tamam, yayın yapmak istiyor arkada bir ton program çalışması gerekiyor, 1 yıl sonra yayıncılık hayatında ilerledi elindeki bilgisayarla devam etmek istiyor 16 GB'ı bırak 32 GB bile yetmeyecek teknoloji çok hızlı gelişiyor. :)

Peki kardeşim benim adam yeni bir bilgisayar topluyor, 1 yıl sonra önerilen sistem gereksinimi 16 GB RAM bu adam bu oyunu oynuyor tamam, yayın yapmak istiyor arkada bir ton program çalışması gerekiyor, 1 yıl sonra yayıncılık hayatında ilerledi elindeki bilgisayarla devam etmek istiyor 16 GB'ı bırak 32 GB bile yetmeyecek teknoloji çok hızlı gelişiyor. :)
16 GB RAM yetmediği zaman DDR5 bellekler çıkmış olur. O şekilde yükseltme yapmak daha mantıklı. Oyun ve yayın için 16 yeterli. 32 yapayım tamamıyla bütçeyle alakalı. Çok paran varsa yaparsın.

İleriye dönük 32 GB yapmak isteyen gider 4 RAM slotlu anakart alır. 1X16 GB RAM alıp sistemi tek kanal kullanmaz. Konu sahibi de anakarttaki RAM slotu hakkında bir şey dememiş. Bence kesinlikle 2X8 şekilde alınmalı.

Çoğu oyun Hâyla 8GB ile oynanabiliyor. 32GB standart olmasına daha süre var herşey bi anda gelişmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı