2x8 RAM yanına 2x16 daha takılsa sorun olur mu?

tekno_dayi

Hectopat
B550M Pro VDH var, hazırda kullandığım 2x8 RAM var, anakartta 4 slotlu RAM yeri var. 2x16 da yeni aldım. Toplam 4 adet RAM ama 2'si 8'lik, 2'si 16'lık, MHz hızları 3200 MHz ve CL16 değerleri var. Direk tak çalıştır olur mu? Yoksa ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5600 ile uyumsuz sanırım. Anakartta cpu ışığı yanıp durdu ve görüntü gelmedi. 2 rami de tüm slotlarda denedim. intel xmp sertifikalı yazıyor ambalajda da. İade edeceğim anlaşılan.

Memory modules were found on non-optimized memory slot. Please follow the instructionand move the yellow-marked memory modules to the arrow-marked optimized memory slots.

Bellek modülleri optimize edilmemiş bellek yuvasında bulundu. Lütfen talimatları izleyinve sarı işaretli bellek modüllerini ok işaretli optimize edilmiş bellek yuvalarına taşıyın.

tekli de yaptım çiftli de ama olmadı

Yazıyor ekranda

Hallettim. Ama oto yapmak zorunda kaldım ram hızlarını, 3200 mhz yapınca açılmıyor ama xmp açıp oto hız yapınca hepsini gördü. Oto hızda oyunlarda falan normal hızına yükselir mi ramler 3200 olarak ?

2133 mhz hız olarak şu an.

Sanırsam yaptım.

Ryzen bildiğim kadarıyla 2 slotta performans gösteriyor. 4lü slotta performans düşer mi acaba ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı