2x8GB RAM dual channel çalışmıyor

Bu yazdıklarının üstte verilen cevapla alakası yok. RAM'lerin aynı olması bir şeyi değiştirmiyor. Büyük ihtimalle uyum sorunu var kit olmadıkları için.
Hocam anlatamıyor muyum sorunumu? Diyorum ki RAM'ler 5 ay sıkıntısız çalıştı. Sonrasında kitlendi ve garantiye yolladım. Hadi diyelim bunlar uyumsuz, eyvallah. Peki o zaman önceki RAM'ler neden böyle bir sorun yaptı, sorum gayet açık.
O zaman RAM'lerinde uyum problemi var.
Tamam da önceki RAM'lerim aylarca sıkıntı çıkarmadı ve bir anda oldu bu sıkıntı. Bunun nedeni ne o zaman hocam?

Arkadaşım her farklı RAM sorun yaratacak diye bir şey yok. Öncekiler çalışmıştır ama bunlar uyumsuzdur. Önceki RAM'lerin 5 ay çalıştıysa bunları da çalıştır o zaman. Cevap veriyoruz tersliyorsun daha burada.

Arkadaşım her farklı RAM sorun yaratacak diye bir şey yok. Öncekiler çalışmıştır ama bunlar uyumsuzdur. Önceki RAM'lerin 5 ay çalıştıysa bunları da çalıştır o zaman. Cevap veriyoruz tersliyorsun daha burada.
Çünkü anlamıyorsunuz. Onlar neden kitlendi diyorum. Neden çalışmayı durdurdu? Sonrasında neden RAM bozuldu? Neden basit bir Overclock işlemi sonrasında böyle bir şey oluştu. @MayCrasH hocam lütfen siz yapmayın bari. İşin Overclock kısmına hakim olduğunuzu biliyorum. Memtest sonrasında böyle bir sıkıntı sizce normal mi? Şu anki RAM'leri sormuyorum bakın, önceki durumda neden bozulmuş olabilir RAM'ler?
Slotları tek tek denedin mi? Hepsi problemsiz açıyor mu? Dual Channel slotunun birisi bozulmuş olabilir.
Hepsi sağlam hocam tek tek takınca. 2 RAM için de tüm slotları denedim.

İşin Overclock kısmına hakim olduğunuzu biliyorum.
Hiçbir zaman hız aşırtma önermiyorum, hangi donanıma olursa olsun çünkü sistem kararlılığını bozabiliyorlar, önceki belleklerin neden mi bozuldu bir bilgim yok.

Benim yapabileceğim bir durum değil açıkçası, eğer bellekler harici diğer bileşenlerde problem var diyorsanız anakartı garantiye gönderip yuvalarını kontrol ettirebilirsin.

Hiçbir zaman hız aşırtma önermiyorum, hangi donanıma olursa olsun çünkü sistem kararlılığını bozabiliyorlar, önceki belleklerin neden mi bozuldu bir bilgim yok.

Benim yapabileceğim bir durum değil açıkçası, eğer bellekler harici diğer bileşenlerde problem var diyorsanız anakartı garantiye gönderip yuvalarını kontrol ettirebilirsin.
Teşekkür ederim yardımınız için. Bu konuda size danışmam söylendi, onun için sordum. Vaktinizi aldıysam kusruma bakmayın lütfen.

OC konusunda kesinlikle katılıyorum. OC işleminde en sağlıklı tepkiyi CPU veriyor. RAM'lerde gecikme değerlerini ve voltajı çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Anakartının garantisi varsa garantiye yolla. Kit RAM bulabilirsen dene.

Bellek bozulduktan sonra soğutucuyu veya işlemciyi yerinden çıkardınız mı? Eğer çıkardıysanız işlemcinin pinleri yamulmuş olabilir.

Bellek bozulduktan sonra soğutucuyu veya işlemciyi yerinden çıkardınız mı? Eğer çıkardıysanız işlemcinin pinleri yamulmuş olabilir.
Hiçbir bileşene dokunmadım hocam.
OC konusunda kesinlikle katılıyorum. OC işleminde en sağlıklı tepkiyi CPU veriyor. RAM'lerde gecikme değerlerini ve voltajı çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Anakartının garantisi varsa garantiye yolla. Kit RAM bulabilirsen dene.
Siz uyarmıştınız beni aslında bu konuda. Teşekkür ederim size de yardımınız için. Kit RAM araştırıyorum bulma şansım olmazsa anakartı garantiye yollayacağım.

Aynı marka ve model ramler de bile uyum problemi olabiliyor, Tomahawk Max da A2+B2 olarak takılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı