2x8GB RAM tavsiyesi

Bütçe
2000

ah4tmx

Hectopat
Anakart
Msi b550 gaming edge wifi
İşlemci
R5 5600x
Merhaba arkadaşlar, RAM alacağım ama kaliteli bir şey alayım diyorum b-die düşük CL yüksek MHz dengesi olarak ne önerirsiniz? 2 X 8 GB kit düşünüyorum 32 fazla gelir bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki aradaki farka değer mi yoksa bu da iş görür mü? RAM'lerin oyunda etkisi çok oluyor çünkü.
Siradan bir kullaniciysan hicbir fark olmaz. XMP acik takilirim sadece diyorsanda fark olmaz. Cok ileri seviyede overclock yaparsan fark olur sadece.

Siradan bir kullaniciysan hiçbir fark olmaz. XMP acik takilirim sadece diyorsanda fark olmaz. Cok ileri seviyede overclock yaparsan fark olur sadece.

Bende şu an Corsair CMK16GX4M2B3200C16r modeli var 3200 MHz CL 16 olarak ama bu OC olmuyormuş upgrade etsem yaptığıma değer mi acaba YouTube'daki testlerde oyunlarda çok FPS farkı var.

Bende şu an Corsair CMK16GX4M2B3200C16r modeli var 3200 MHz CL 16 olarak ama bu OC olmuyormuş upgrade etsem yaptığıma değer mi acaba YouTube'daki testlerde oyunlarda çok FPS farkı var.
Her RAM OC olabilir. RAM çipini öğrenmen gerekiyor. Büyük ihtimal Samsung-C Die'dir. Ama şanslıysan Hynix ya da Micron çıkabilir.

Geri
Yukarı