3.000-3.500 TL IPS monitör tavsiyesi

Bütçe
3000 3500

Fibonacci

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Bir süredir 144 Hz 1 ms oyuncu monitör seçimi yapmaya çalışıyorum fakat çok kararsız kaldım. 3. 000 3.500 arasında bir bütçem var tavsiyeleriniz nelerdir? AOC 24G2U modeli çoğunlukla tavsiye edilmiş fakat yorumlarda da ölü piksel sıkıntısı yaşayıp, iade konusunda sorun yaşayanlar olmuş. Şu anda da tek bir satıcı var. Sizce alınır mı? Önerebileceğiniz marka ve modeller neler? Tavsiye görüşlerinizi bekliyorum.

Bugün monitör alacak olsam bütçemde sizinki gibi olsa bu iki modelden başkasına bakmam. LG olanı çevremde 4-5 kişiye aldırdım hepsi memnun kız arkadaşımda bu aldırdığım kişiler arasında. Arada gidip bakıyorum benim monitöre göre çok kaliteli duruyor. Samsung'un tipini çok beğendim VA panel olması bana göre eksi bir özellik. Hakkımı İPS monitörden yana kullanır LG alırdım.

Bu monitörlerin panelleri iyi.

VA panel bir monitör alınacaksa Samsung Odyssey G7 gibi bir şey alınmalı yoksa para vermeye değeceğini düşünmüyorum.
TN panel bir monitör alınacaksa da BenQ Zowie'nin üst modellerine bakınılmalı.

Bugün monitör alacak olsam bütçemde sizinki gibi olsa bu iki modelden başkasına bakmam. LG olanı çevremde 4-5 kişiye aldırdım hepsi memnun kız arkadaşımda bu aldırdığım kişiler arasında. Arada gidip bakıyorum benim monitöre göre çok kaliteli duruyor. Samsung'un tipini çok beğendim VA panel olması bana göre eksi bir özellik. Hakkımı İPS monitörden yana kullanır LG alırdım.
Çok teşekkür ederim. LG'nin bu modeli açıkçası benimde hoşuma gitmişti. İade politikası ve destek konusunda amazon dışında önerebileceğiniz siteler var mı?
Teşekkür ediyorum açıkçası BenQ 'nun bu fiyatlarından sonra TN paneli düşünmüyorum. 2 3 ay önce 1600 lira olan modeli şu an 4000 bandına kadar çıkmış. Sanırım LG daha yakın bir seçenek gibi
@Süleyman Yusuf @Bitflex

LG modelini almaya karar verdim fakatbir süre daha işlemciden görüntü alacağım fkutudan sadece Display Port çıkıyormuş. Bir tane HDMI kablo almam gerekiyor. Bu yeterli olur mu yoksa daha pahalı UGreen markalarına mı yönelmeliyim?

HP 001SBBLK1.5EU HDMI to HDMI Altın Uçlu Kablo 4K 1.5 metre, Siyah HP 001SBBLK1.5EU HDMI to HDMI Altın Uçlu Kablo 4K 1.5 metre, Siyah : Amazon.com.tr: Elektronik

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim. LG'nin bu modeli açıkçası benimde hoşuma gitmişti. İade politikası ve destek konusunda amazon dışında önerebileceğiniz siteler var mı?
Teşekkür ediyorum açıkçası BenQ 'nun bu fiyatlarından sonra TN paneli düşünmüyorum. 2 3 ay önce 1600 lira olan modeli şu an 4000 bandına kadar çıkmış. Sanırım LG daha yakın bir seçenek gibi
@Süleyman Yusuf @Bitflex

LG modelini almaya karar verdim fakatbir süre daha işlemciden görüntü alacağım fkutudan sadece Display Port çıkıyormuş. Bir tane HDMI kablo almam gerekiyor. Bu yeterli olur mu yoksa daha pahalı UGreen markalarına mı yönelmeliyim?

HP 001SBBLK1.5EU HDMI to HDMI Altın Uçlu Kablo 4K 1.5 metre, Siyah HP 001SBBLK1.5EU HDMI to HDMI Altın Uçlu Kablo 4K 1.5 metre, Siyah : Amazon.com.tr: Elektronik
Fazla harcama yapmanıza gerek yok. İleride kullanacağınızı düşünmüyorsanız herhangi bir HDMI kablosu olur.

Eğer LG 24GN650-B modeli almadıysanız, şu konuma bakmanızı tavsiye ederim. Şu ana kadar geri dönüş yapmış, ben dahil 5 kişinin 4'ünde coil whine sorunu var. Bu sizin alacağınız monitörde de olacak demek değildir ancak fikriniz oluşsun. Ben bu monitörü satın alıp, ertesi gün iade ettim.

Eğer LG 24GN650-B modeli almadıysanız, şu konuma bakmanızı tavsiye ederim. Şu ana kadar geri dönüş yapmış, ben dahil 5 kişinin 4'ünde coil whine sorunu var. Bu sizin alacağınız monitörde de olacak demek değildir ancak fikriniz oluşsun. Ben bu monitörü satın alıp, ertesi gün iade ettim.
Biraz araştırdıkça farklı sorunlarla karlılaşanlar var evet AOC 24G2U modelide öyle kullananlar çok memnun ocak ayından sonra panel değişti diyen var garantiye gönderdim üretimi yok diye cevap alamadım diyen var

@Hielaph Hocam selamlar sizin konuyla ilgili bilginiz olabileceğini düşünüp danışmak istedim. Bir kaç gün önce n11'de indirime girince aldım bu modeli. Öncesinde satıcıya konuştum üretim hatasında değişim ya da iade için. Üründe siyah ekranda bir tane piksel hatası dışında sorun yoktu. Fakat sizinde belirttiğiniz gibi monitörden bobin cızırtısı geliyordu. Mağazaya söyledim seri numarasını alıp para iadesi yaptılar. Başka bir siteden müşteri destek ekibiyle görüştüm son haftada 4 tane aynı sorundan değişim isteyenler olduğunu, bu sorunun fazla olduğunu söyledi. Açıkçası ben bunlar haricinde çok beğenmiştim monitörü. Tekrar almak istiyorum fakat üretimsel bir sıkıntıysa eğer ne kadar süre beklemek lazım? Siz iade ettikten sonra hangi marka ve modelde karar kıldınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı