LG 24GN650-B monitörde coil whine var mı?

Hielaph

Kilopat
Makaleler
2
Geçen hafta aldığım bu monitörü coil whine sebebiyle iade ettim. Monitörden memnundum, görüntü kalitesi vs. olarak. Aynı marka model monitörü kullanan arkadaşlardan dönüş bekliyorum bu konuda. Sizin monitörlerinizde coil whine mevcut mu? Test etmek için monitörünüz 144Hz çalışırken monitörün arka kısmına yaklaşıp dinlemeniz gerekiyor. İnce tiz bir vızıltı duyuyorsanız coil whine mevcuttur. Bunu sormamdaki temel amaç bu monitörlerde kronik bir sorun mu yoksa bana mı denk geldi öğrenmek. Şimdiden dönüşler için teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir arkadaşım kullanıyor. Coil Whine sorunu yaşamadı. Kullanan biri kadar detaylı bir yorum yapamam fakat bu cevap sizin için yeterli sanırım.

Bir arkadaşım kullanıyor. Coil Whine sorunu yaşamadı. Kullanan biri kadar detaylı bir yorum yapamam fakat bu cevap sizin için yeterli sanırım.
Kolay farkedilen, bariz bir şey degildi. Ben bilgisayar konusunda çok titiz olmama rağmen 2. gün farkettim. Eğer arkadaşınıza sorabilirseniz bahsettiğim şekilde hem bana hem foruma güzel bir geri dönüş olur.
İlginçtir bu konu forumda hiç konuşulmamış, en çok önerilen monitörlerden olmasına rağmen. Dün bir arkadaş daha aynı sorundan bahsetti, acaba yeni üretilen seride mi bu sorun var?
600-B modelle ilgili aynı sıkıntıyı gördüm ben de. Gerçekten de o konudaki gibi 60 hzde sorun yok. Sadece 144Hzde coil whine oluşuyor. Aktif kullananlar yorum yaparsa güzel bir konu olacak bana kalırsa.

Sen deyince farkettim çok inceden gelen bir ses var ama bu ses beni rahatsız etmiyor açıkcası zaten çoğu zaman kulaklık takılı olduğu için sorun olmuyor. aldığımda farketseydim de bunun için iade etmezdim.

Bahsettiğim şekilde bir dinleme yaptınız mı?
Tabii tabii. Sizin bildirimlerinizden sonra dinledim ama bir ses duyamadım. Bu monitör F/P'a konumlanırken almıştım. Belirttiğim gibi yeni ürünlerde sıkıntılar oluşuyor olabilir.

Son düzenleme:
Çok da şaşırılacak bir durum değil hocam. Coil whine sesine bobin içeren her elektronik devrede rastlayabilirsiniz. Bu LG değil X markası olur veya Y markası olur fark etmez. Kronik sorun denemez ama kalite kontrol eksikliği denebilir.

Çok da şaşırılacak bir durum değil hocam. Coil whine sesine bobin içeren her elektronik devrede rastlayabilirsiniz. Bu LG değil X markası olur veya Y markası olur fark etmez. Kronik sorun denemez ama kalite kontrol eksikliği denebilir.
Coil whinein ne olduğunu biliyorum. Zaten kronik sorunlu da demedim. Olabilir mi diye soruyorum ben de. Bu monitörü yakın zamanda almış 10 kişi bende de var bu coil whine derse kronik sorun haline gelebilir. Şu ana kadar ben dahil 4 kişiden geri dönüş aldım. 3'ünde coil whine mevcut.

Geri
Yukarı