3.000-4.500 TL aralığında 27' Curved Monitör tavsiyesi

asenturk

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yakın bir zamanda topladığım RTX 2070, i79700K işlemcili bilgisayarıma bir monitör alacağım. Elimdeki monitör 23" philips marka hd ama bayağı eski bir monitör. Özellikle monitör alımını en sona saklamıştım. Bana 27" Curved 3000 - 4500 TL aralığında bir monitör lazım. Özellikle curved olsun istedim bu sefer. Hem oyun hem tasarım amaçlı kullanıyorum. Açıkcası dandik markaları istemiyorum. Benim incelemelerimde Asus Tuf Gaming VG27WQ Modeli ve MSI Optix MAG272CQR dikkatimi çekti. Samsung'unda bir modeli vardı ama çok yer kaplıyor denildiği için açıkcası elemek durumunda kaldı. Çok büyük bir yerim yok malesef. 70 cm genişlik olan bir alanım var maksimum. İncelediğim bu modellerden ya da başka bir model varsa hangisini önerirsiniz. Msi modeli tasarım olarak daha hoş görünüyor Asus daha biraz kaba. Ama Asus özellikleri biraz daha iyi sanırım. Başka bir marka ve modelde olabilir. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

MSI Optix Mag 272 CQR kullanıyorum 3 aydır. Tavsiye ederim arayüzü çok iyi. Bir çok özelliği var cidden ayrıca görüntü kalitesi de iyi. Sıkıntı çıkarmaz pişman etmez. Daha iyisini bulursanız neden olmasın ama ben çok fazla bakıp bunu almıştım.

İki monitör arasında MSI'ıda elemek çok kolay. ASUS modeli DisplayHDR400 sertifikasına sahip.
Açıkcası kararsız kaldım. Gerek Asus gerekse MSI birbirlerine yakın monitörler. Asus Hdr avantajına sahip. MSI ise şu anda amazon'da 3200 TL civarına düşmüş. Biraz fiyat avantajı var açıkcası.
MSI Optix Mag 272 CQR kullanıyorum 3 aydır. Tavsiye ederim arayüzü çok iyi. Bir çok özelliği var cidden ayrıca görüntü kalitesi de iyi. Sıkıntı çıkarmaz pişman etmez. Daha iyisini bulursanız neden olmasın ama ben çok fazla bakıp bunu almıştım.
Açıkcası Asus Tuf Gaming ile bu MSI modelinin arasında kaldım. Asus'ta HDR 400 ve sağa sola döndürebilme avantajı var. MSI ise tasarımsal olarak daha iyi duruyor. Aralarında çok fiyat farkı da yok görünüyor. Bayağı kararsızım şu anda.

Yeni konular

Geri
Yukarı