3.000 TL 2K Monitör önerisi

Monitörü ben şuan kullanıyorum. Nvidia ekran kartım olmadığı için G-Sync denemedim. Ancak G-Sync açılıyor 1.2 sürüm ve üstü bir DP kablosu alırsanız.

Msi g24c4 monitörüm var. Dp kablosu ile kullanıyorum g-sync'i

DP Kablom'da budur.

Sunduğu özellikleri inceledim Youtube'den emsallerine göre fiyatı da aynı kalitesi de yüksek bu yüzden almak isterim ama g-sync kesin olmazsa uğraşmak istemiyorum. Bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi lütfen?
G-Sync'İn FreeSync üzerinden kesin (%100) açılacağını anlamanın tek yolu Nvidia'nın monitöre "Compatible" deyip demediğine bakmak.

Çoğu monitöre demiyor Compatible diye, ama bu compatible olmayanlarda açamazsınız demek kesinlikle değil.

Compatible olsun olmasın, FreeSync olan monitörlerin büyük bir kısmında G-Sync açılıyor ve sağlıklı çalışıyor.

Bunu öğrenmenin yolu da yorumları okumak, açan var mı diye bakmak.

Bundan sonra %99 emin olabilirsiniz. Herkes açsa dahi %100 demememin sebebi biraz da ne olur ne olmaz için.
Ekran kartı benchmark programının "Ekran kartınız yanabilir" demesi gibi tıpkı. Oysaki şu ana kadar yanan var mı, belli değil.

G-Sync açıldığını 2-3 kişide gördüğüm (Siz de yorumları araştırın kesinlikle) ve fiyatına göre kusursuz sayılabilecek model;

DisplayHDR600, QLED ve haliyle harika renk gamutları, 8bit + FRC renk derinliği ve VA panel olduğundan da 3000:1 gibi oldukça iyi bir orana sahip. Yüksek kontrast, iyi siyahlar ve beyazlar demek. Özellikle siyahlar.

Eksi olarak masada çok yer kaplıyor.

G-Sync Compatable;

IPS, yine gayet iyi renk gamutları, 8 bit + FRC, iyi hareket kabiliyetine ve DisplayHDR400 sertifikasına sahip.

IPS olduğundan görüş açısı olarak Samsung'dan daha iyi olacaktır, ama Samsung QLED olduğundan renk olarak direkt daha iyi diyemeyiz.

Bu arada, 1.07 milyar renge kadar desteği olunca (8 bit + FRC olunca) max. 120Hz oluyor. Ne kadar takarsınız bilmem.

Kafanıza takılan bir şey varsa (Renk gamutu ne demek vs.) sorabilirsiniz.
Mesela sizin monitörünüz de G-Sync Compatible değil ama kullanıyorsunuz. Çok güzel bir örnek olmuş anlattığıma.

Son düzenleme:
G-Sync'İn FreeSync üzerinden kesin (%100) açılacağını anlamanın tek yolu Nvidia'nın monitöre "Compatible" deyip demediğine bakmak.

Çoğu monitöre demiyor Compatible diye, ama bu compatible olmayanlarda açamazsınız demek kesinlikle değil.

Compatible olsun olmasın, FreeSync olan monitörlerin büyük bir kısmında G-Sync açılıyor ve sağlıklı çalışıyor.

Bunu öğrenmenin yolu da yorumları okumak, açan var mı diye bakmak.

Bundan sonra %99 emin olabilirsiniz. Herkes açsa dahi %100 demememin sebebi biraz da ne olur ne olmaz için.
Ekran kartı benchmark programının "Ekran kartınız yanabilir" demesi gibi tıpkı. Oysaki şu ana kadar yanan var mı, belli değil.

G-Sync açıldığını 2-3 kişide gördüğüm (Siz de yorumları araştırın kesinlikle) ve fiyatına göre kusursuz sayılabilecek model;

DisplayHDR600, QLED ve haliyle harika renk gamutları, 8bit + FRC renk derinliği ve VA panel olduğundan da 3000:1 gibi oldukça iyi bir orana sahip. Yüksek kontrast, iyi siyahlar ve beyazlar demek. Özellikle siyahlar.

Eksi olarak masada çok yer kaplıyor.

G-Sync Compatable;

IPS, yine gayet iyi renk gamutları, 8 bit + FRC, iyi hareket kabiliyetine ve DisplayHDR400 sertifikasına sahip.

IPS olduğundan görüş açısı olarak Samsung'dan daha iyi olacaktır, ama Samsung QLED olduğundan renk olarak direkt daha iyi diyemeyiz.

Bu arada, 1.07 milyar renge kadar desteği olunca (8 bit + FRC olunca) max. 120Hz oluyor. Ne kadar takarsınız bilmem.

Kafanıza takılan bir şey varsa (Renk gamutu ne demek vs.) sorabilirsiniz.

Mesela sizin monitörünüz de G-Sync Compatible değil ama kullanıyorsunuz. Çok güzel bir örnek olmuş anlattığıma.
Hocam çok teşekkür ediyorum ilginize. Son bir vaktinizi çalabilirsem,

Samsumg gerçekten kafama yattı lakin Asus Tuf Gaming'in bu modeline 750 lira fazla verip almaya değermi? Yoksa hayır Samsung al devam edin diyebilirmisiniz bana?

Hocam çok teşekkür ediyorum ilginize. Son bir vaktinizi çalabilirsem,

Samsung gerçekten kafama yattı lakin Asus Tuf Gaming'in bu modeline 750 lira fazla verip almaya değermi? Yoksa hayır Samsung al devam edin diyebilir misiniz bana?

Acer'dan daha bile kötü. Ren derinliği, renk gamı ve fiyat olarak Acer'ın gerisinde.

Kontrast oranı bir tık yüksek, ama bahsettiğim şeylerin yanında çok küçük kalır bu.

Ben önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı