3.000 TL civarı monitör önerisi

Bütçe
3000- 3800 TL
Anladım hocam sağ olun ghosting konusunda peki 165Hz 0.2 ms olan monitör TN panel yani ghostingi olmaması lazım diye biliyorum ama

Ghostingli birader. 0.2ms veremez o monitör. TN panelde zaten renkler berbat. LG al geç direk.

Bu tarz markalardan uzak dur. Sonra üzülen sen olursun görüntü ve malzeme kalitesi olarak leş ghosting kralı olan monitörler.

Bu bütçede alacağın en iyi model LG.
sağolasın hocam tamamdır

Hocam TN 144 benimki butun oyun turlerini oynamisimdir neredeyse hiç yasamadim.
Kendim kullandigim icin oneriyorum onu tabii bir suru secenek var ama sen arastirmani yapmissindir diye dusunuyorum hocam sorun varsa sor tabii.
sağol hocam tamamdır

Excalibur falan asla alma. Monitör ayakta bile duramıyor devriliyor. Gamebooster zaten ne idüğü belirsiz. LG al geç.

Oyun için hocam.

Hocam ghosting tarzı sıkıntılar var mı acaba?

Hocam 144 Hz almak çok istemiyorum fakat neden alınmaz ghosting konusunda 165Hz olan ekran TN panel olması lazım ghosting yok olmaması lazım yani mesela.

2-3 video izleyip "TN panel en iyisi ghosting yasatmaz"
Diye dusunmeyin renkler kotu ve zaten çogu IPS panel ghostingi cok yasatmaz.

144-165 arasindaki fark yok denilecek kadar(yani fark etmezsiniz)

Sirf 200Hz diye Excalibur falan almayin bilindik modelleri indirim de yakalamaya calisin.

Casper'ın uygun fiyatından dolayı bu monitörler hakkında 10000 tane ghosting konusu açılmasına rağmen konularda sorulmasına neden oluyor. 🤣

Bazi arkadaşlar var hocam 3.5k ya alip övüyorlar🤣

Sirf 200Hz diye Excalibur falan almayin bilindik modelleri indirim de yakalamaya calisin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Samsung gibi devasa markalar panelden kısıp ghosting bombası G3'ü oyuncu seri diye pazarlarken her şeyinden kısılmış Casper halen konuşulacak. Yerel pazarda hz yükseltip monitöre ayak koymasalar, yani ne yapsalar mübah.

Son düzenleme:
anladım hocam sağolun ghosting konusunda peki 165hz 0.2 ms olan monitör tn panel yani ghostingi olmaması lazım diye biliyorum ama

Ghostingli birader. 0.2ms veremez o monitör. TN panelde zaten renkler berbat. LG al geç direk.

Bir de Advanced TN falan yazmışlar. 3.5K'ya neresi ne kadar Advanced olabilir yahu 😂 TN işte. Evet VA kadar ghosting olmaz ama görüntü kalitesi açısından çok kötu olacak by sefer de.
Ve dediği gibi 0.2ms falan hikaye. Şu anda gerçek 0.3ms'ler yalnızca OLED'ler. Onlar da bu monitörden minimum 10-15 tanesi fiyatı 😅 En hızlı 540Hz TN'ler bile Gamma Corrected ölçümle 1.5-2ms falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı