3.000 TL Monitör önerisi

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Sistemimde RTX 2060 ekran kartı var, şu an Acer'in 75Hz bir monitörünü kullanıyorum ama memnun değilim. daha çok film, dizi izlemek ve oyun amaçlı bir monitör arıyorum. Curved olması önceliğim ve bütçem maksimim 3000 TL. Ekran büyüklüğü de 27inc geçmesin lütfen, masama sığmaz.

Bu bütçeye kesinlikle 2K ekran bak.
Hocam bütçenizi biraz aşan ürünler buldum eğer yukarı çıkabilirseniz ömürlük monitörler bunlar.

Bu bütçeye kesinlikle 2K ekran bak.
Hocam bütçenizi biraz aşan ürünler buldum eğer yukarı çıkabilirseniz ömürlük monitörler bunlar.

Hocam maalesef 1TL daha yukarı çıkamam ama büyük ihtiamlle 2K alacağım yine de sağ ol.

Aslında 2K 165Hz önerirdim ama dizi-film izliyorsanız kesinlikle ya IPS ya da Samsung'un HDR destekli VA monitörlerine bakın. O fiyata ViewSonic'in var IPS bir de Samsung Odyssey G5 vardı. İkisi de iyi ama ben kullanıcı deneyimlerimden yola çıkarak kullandığım ürün olan Odyssey G5'i öneririm.
Zaten elinizdeki ekran kartı 2K oyun oynatmayacağından aslında 165Hz almak saçma olabilir. Belki 1080P IPS 240 Hz bakabilirsiniz onlar da o fiyata yaklaşık.

Monitörün en çok neyinden memnun değilsiniz, çözünürlük/Hz dışında bir şey var mı? Ona göre dikkat ederiz.

Mesela özellikle siyahlardan memnun değilseniz IPS önermekten kaçınırım. TN zaten cıs :)

Hocam bir sürü alternatif var. Bunlar sadece öyle ucuza ilgimi çekenler. Siz tam olarak be aradığınızı söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim.
Misal ben akıcı oyun oynayacağım diyorsanız 1080P 240Hz'den başka seçenek yok. Yada renkler sizin için önemliyse IPS ya da VA HDR monitör seçmeniz gerek. Oyun oynamayacaksanız 2K'da alabilirsiniz.

Monitörün en çok neyinden memnun değilsiniz, çözünürlük/Hz dışında bir şey var mı? Ona göre dikkat ederiz.

Mesela özellikle siyahlardan memnun değilseniz IPS önermekten kaçınırım. TN zaten cıs :)

Çok fazla koyu tema kullanan biri olarak siyahlardan hiç memnun değilim ve 75 Hz olması da çok rahatsız ediyor çözünürlük o kadar rahatsız etmedi.
Sizden ricam bir 3000 TL bandında bir de 2000 TL bandında bir monitör önermeniz.

Geri
Yukarı