3.000 TL Oyun Sistemi

Belegdur

Hectopat
Merhabalar,

3.000 tl'lik bir bütçe ile oyun oynamaya yönelik kasa+monitör bir sistem toplamak istiyorum. Çok fazla seçenek olduğu ve bilgim de o kadar fazla olmadığı için kafam karıştı. Alacağım monitörün çok ekstrem bir şey olmasına gerek yok, 350-400 tl civarı olsa yeter. Önceliğim kasa. Daha önce AMD ekran kartı da öneren oldu Nvidia da. Aslında ben içinde GTX 780 olan bir sistem toplamayı planlıyordum ancak diğer donanımları nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum. Render yapmayacağım için işlemcinin ışık hızıyla gitmesine gerek yok. Ekran katı olarak r9 290 da öneren oldu fakat çok ses çıkarıyormuş ve ısınma düzeyi yüksekmiş galiba. Ayrıca iki ekran kartının da harcadığı elektrik düzeyi nedir? Kısa vadede kazanırken uzun vadede girmesin :)

Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. (Yazabilirseniz, işlemci-ekran kartı-anakart bakımından iki farklı sistem yazmanız çok yardımcı olur)

Not: Çıkabileceğim maksimum fiyat 3.200

Son düzenleyen: Moderatör:
3a2155aeacafa5c59fb4f2266f1783cc.png

Böyle bir pc ile oyunlari rahat rahat oynaya bilirsin.

Çok istiyorsan r9 yerine gtx780 koyarsin . Ama r9 bence daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta Seviye Oyun Sistemleri – Performans
İşlemci
Intel Core i5-4670K​
AMD FX-8320​
Anakart
MSI Z87-G43​
Asus M5A97 R2.0​
Ekran Kartı
Power Color R9 280X​
Asus GTX 770 DirectCU II​
Ortak Bileşenler
Bellek
GSKILL Ripjaws 8GB 1600MHZ​
Sabit Sürücü
Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM​
Ses kartı
Tümleşik​
Hoparlör
Yok​
Monitör
AOC 23.6″ E2461FWH​
Klavye/Fare
Microsoft Wireless Desktop 3000 set​
Kasa
Corsair Carbide 300R​
Güç Kaynağı
Kasaya dahil 600 watt​
Toplam
1386$ + KDV
1311$ + KDV

Önerinizi gözden geçireceğim ancak monitöre de ihtiyacım var. Başka sistemler önerenler de olursa çok iyi olur. Ayrıca kasadan biraz kıssak ve CPU soğutucuyu hemen almazsak GTX 780 üzerinden bir sistem toplayabilir miyim? (Soğutucuyu 1 ay sonra almayı düşünebilirim)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı