3.000 TL'ye Oyun Sistemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kavra2

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Elektrik - Elektronik
-Arkadaslar Gaming PC Toplamayı Düşünüyorum Yaklaşık 3.000 TL'lik Bir Bütçem Var.Tek Sıkıntım , Hangi Parçalar Hangi Markanın Hangi Serisiyle Uyumlu Çalışır VB. Gİbi Konularda Hiç Bilgi sahibi Değilim. Ya da Hangi Ekran Kartı Oyunda Daha Çok Verim Sağlar. Ram'de MHz'nin Önemi Var mıdır ?

-Kafamdaki Sİstemi Size Yazim Buna Göre Yardım ve Önerilerinizi Bekliyorum.

İlk Olarak ;

Anakart : Anakart MSI'mı Önerirsiniz Yoksa ASUS'mu ? MSI'ın Gaming Serisi Anakartları Dikkatimi Çekti Sizce Sistemde Nasıl Olur ? Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart (Baska Önerilerinize Açığım Tabiki) --- NOT : Alıcağım İşlemci Kesinlikle 4 Ram Slotuna Sahip Olmalıdır.

İşlemci : Bu Konuda İnanılmaz Kararsızım Her Zaman İntel Serisi İşlemciler Kullandım ama AMD İşlemciler Hakkında Pek Bir Fikrim Yok. AMD İntel'e Göre Biraz Daha Ucuz Gibi Tavsiye Edilebilirmi ? İntel Alırsam Kesinlikle Core i7 Alıcağım ama Buda Bana 1000 Tl gibi Bir Maliyet Demek.

RAM : Sistemde Ram'i 8 + 8 + 8 + 8 = 32 GB Ram Olarak Düşünüyorum ama İlk Etapta 8 + 8 Olmak Üzere 2 Adet RAM Alacağım. VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB RipjawsX DDR3 1866MHz CL10 Tek Mod. MHz 1866 ile 1600 Arasında Pek Bİr Fiyat Farkı Yok.ama 1600 Alsam Ne Olur 1866 alsam Nasıl Bir Katkısı Olur ? Soğutma amaçlı Olarak'da VATAN COMPUTER - XIGMATEK - DRAGOON N422 RAM SO Bunlardan Düşünüyorum.

Ekran Kartı : Ekran Kartı Hakkında Hiçbir Fikrim Yok Gerçekten ama Ekran Kartına Kafamda Ayırdığım Miktar 500 TL(Max).

SDD : SDD'nin PC'nin Olmazsa Olmaz Parçalarından Birisi Olmadığının Farkındayım ama Bir PC Toplamışkan Herşeyiyle Almak İstiyorum. Kaç GB'lık Bir SDD Önerirsiniz ? Hangisini Önerirsiniz ?

HDD : 1 TB'lık bir Hdd'nin Sistemim için Yeterli Olacağını Düşünüyorum.Doldurabilceğime İnanmıyorum ama Olurda Dolarsa İlerde Yükseltirim. Bunun için Önerdiğiniz Bir Hdd , Marka Varmı ?

PSU : Böyle bir sistemi Kaç W'luk Bir PSU Karşılar ?

Kasa : PC'yi içine rahat rahat toplayabilceğim Geniş , Ferah ve Fan Yuvası Çok Olan Bir Kasa Öneriniz Varmı ?

-Arkadaslar Son Olarak Şunuda Belirtmek İsterim. PC Yeri Geldiğinde Günlerce Hiç Kapanmadan Çalışacak.

->Simdiden Yardımcı Olacak Bütün Arkadaşlara Teşekkürler.

İyi Forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen yeterse intel al zaten anakart intel'i destekliyor. Ekran kartı asus nvidia öneririm kardeş.

Soğutucuyu ikinci plana atmak zorunda kaldım benim önerim bu şekilde, sana şöyle bir seçenek daha sunacağım GTX680 indirimde yani GTX770 ile arasında 200₺ gibi bir fark olacak ikisi aynı seviyede kartlar, GTX680 alırsan SSD koyabilirsin.

Toplam (KDV Dahil):​
4.039,42 TL
*3.029,57 TL

Soğutucuyu ikinci plana atmak zorunda kaldım benim önerim bu şekilde, sana şöyle bir seçenek daha sunacağım GTX680 indirimde yani GTX770 ile arasında 200₺ gibi bir fark olacak ikisi aynı seviyede kartlar, GTX680 alırsan SSD koyabilirsin.

Toplam (KDV Dahil):​
4.039,42 TL
*3.029,57 TL

İşlemciyi intel Alırsam i7'nin altını düşünmüyorum. Sonuçta Her zaman PC Almıyoruz. 3000 TL'nin biraz daha üstüne çıkabilirim.

Ram'ide 4+4 almak istemiyorum. 8GB Tek Olarak almak istiyorum Çünki ileride 32 GB Ram'e Kadar Yükseltmeyi Düşünüyorum.

Kesinlikle i7 önermiyorum. Gaming PC'den bahsediyoruz. i5 4670K ile Berkan ÖZGAN'ın önerdiği anakartı al arada en fazla 2-3 FPS oynar. Ancak GTX 770 yerine düşük bir ekran kartı alırsan FPS farkı gözle görülür bir şekilde düşecektir. Dual Kit'in çalışma performansı daha iyi diye biliyorum, 32 GB'ı kafadan tasarlama bence, yakında DDR4'ler çıkacak ve bir süre sonra DDR3'ler yetersiz geleceği için DDR4'e geçmek isteyeceksin. Boş yere plan kurmuş olma. SSD'e gelince, şimdi alırsan bilgisayarının hızlı açılmasından başka bir faydasını pek göremezsin. Ancak illa da alıcam dersen de diğer parçalardan kısmak zorunda kalırız. Ancak ekran kartı kesinlikle uç noktada, ekran kartından kısarsan 'Gaming Pc' olmaktan çıkar.

Kesinlikle i7 önermiyorum. Gaming PC'den bahsediyoruz. i5 4670K ile Berkan ÖZGAN'ın önerdiği anakartı al arada en fazla 2-3 FPS oynar. Ancak GTX 770 yerine düşük bir ekran kartı alırsan FPS farkı gözle görülür bir şekilde düşecektir. Dual Kit'in çalışma performansı daha iyi diye biliyorum, 32 GB'ı kafadan tasarlama bence, yakında DDR4'ler çıkacak ve bir süre sonra DDR3'ler yetersiz geleceği için DDR4'e geçmek isteyeceksin. Boş yere plan kurmuş olma. SSD'e gelince, şimdi alırsan bilgisayarının hızlı açılmasından başka bir faydasını pek göremezsin. Ancak illa da alıcam dersen de diğer parçalardan kısmak zorunda kalırız. Ancak ekran kartı kesinlikle uç noktada, ekran kartından kısarsan 'Gaming Pc' olmaktan çıkar.

Bende bu civarda bir sistem toplamayı düşünüyorum. Bu bütçedeki bir pc için SSD şart değil demek mi istiyorsun. Eğer değilse benim yararıma olur. Diğer parçaları artırmış olurum.

Oyun sistemleri için SSD şart değil, sana yaratabileceği en fazla artısı bilgisayarın açılma hızı ve bazı oyunların yüklenme hızlarında artış sağlar. Bunun dışında bir yararı olmaz, bunun içinde diğer parçaların bütçesinden kısılmamalı.

İşlemciyi intel Alırsam i7'nin altını düşünmüyorum.Sonuçta Her zaman PC Almıyoruz. 3000 TL'nin biraz daha üstüne çıkabilirim.

Ram'ide 4+4 almak istemiyorum. 8GB Tek Olarak almak istiyorum Çünki ileride 32 GB Ram'e Kadar Yükseltmeyi Düşünüyorum.

32 gb rami ne yapacaksın. Oyunda bir şey kazandırmaz 8 gb ram yeter ben 6 gb var yetiyor. İlerde dd4 4 çıkacak zaten. Düşünce tarzın yanlış işlemciye 1000 tl ekran kartına 500 tl ayırmışsın parayı ekran kartına basmalısın. İşlemci olarak 8350 anakart olarak m5a97 yeterli olur. Ekran kartınıda r9 290 veya Gtx 780 yaparsın 3-4 sene gider.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı