3.000 TL'lik oyun sistemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Strafor

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Mimarlık Fakültesi
Merhaba arkadaşlar.
Bir arkadaşıma sistem toplayacağız ve sistemin amd olmasında karar verdik zira oyun amaçlı olacak. Amd sistemlerden de pek anlamam o yüzden maksimum 3.000 TL'lik bir sistem toplayabilir misiniz ?
Yalnız bu sistem içinde monitör de olacak ve oyunlar da mümkün olduğunca ulltra ayarlarda oynanış imkanı verirse çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

THERMALTAKE CONTAC30 LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART
ASUS R9 280X DIRECTCU II 3GB GDDR5 384BIT AMD RADEON DX11.2 EKRAN KARTI
AMD FX X6 6300 SOKET AM3+ 3,5GHZ 14MB CACHE 32NM İŞLEMCI
SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK
THERMALTAKE COMMANDER 700W PENCERELİ MIDT ATX SİYAH KASA
CORSAIR 8GB (2X4GB) VENGEANCE 1866MHZ DDR3 CL9 RAM
AOC 21.5" E2270SWN GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
ASUS GTX760 DIRECTCU II O.C. GDDR5 2GB 256BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI
ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C. GDDR5 2GB 256BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI

Ekran kartına sen karar ver. Ben Topladım 2 hafta oldu bi sıkıntı yok. Konum Mevcut.

https://www.technopat.net/forum/mas...-amd-fx-x6-6300-sistem-toplandi-resimler.html

Teşekkür ederim hocam, HDD'ye şimdilik gerek yok geçen aylarda 500 Gb'lık almıştım. Kasayı 80 plus güç kaynaklı bir başka kasayla değiştirebilirsek çok iyi olur. Birde siz
"ASUS R9 280X DIRECTCU II 3GB GDDR5 384BIT AMD RADEON DX11.2 EKRAN KARTI" ekran kartını eklemişsiniz hocam sonda yazdığınız ekran kartlarını alternatif olarak mı eklediniz ve o 3 ekran kartı içinde sizce en iyisi hangisi. Son olarak monitörün tepkime süresi oldukça yüksek, hadi oyunlarda yine idare etsin o kadar da kötü değil ancak Hz değerini göremedim monitörün, ekran kartı ile dar boğaza girer mi acaba monitör ?

Teşekkür ederim. HDD'yi komple çıkarıp klavye ve mouse da almazsam, ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C. GDDR5 2GB 256BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 ekran kartı alabilir miyim ? Birde güç kaynağı yeterli desteği sağlar mı ?

İntel önerileri de alabilirim arkadaşlar. Ben bütçe orta seviye diye, amd daha uygun çözüm olur demiştim, birazda benim intel / yüksek performans anlayışında bir takıntım var, amd'ye daha çok oyun sistemi olarak bakıyorum. Aynı bütçeye tahminim giriş seviyesi bir intel sistem toplanır gibi ancak yeni teknolojilerde şimdilik amd'de örneğin Apu ve yeni oyun, kullanıcı arayüzü gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim takıldığım detay; sistemi arkadaşınız alacak fakat HDD'ye gerek yok 500 GB almıştım diyorsunuz. :) Açıklık getirirseniz sevinirim.

Benim takıldığım detay; sistemi arkadaşınız alacak fakat HDD'ye gerek yok 500 GB almıştım diyorsunuz. :) Açıklık getirirseniz sevinirim.

Özür dilerim çelişki de bırakmışım farkında değilim :D HDD'den kısmak adına kendi kullandığım win 8.1 yüklü olanı vereceğim. Bir kaç ay içinde kendime render'lık bir sistem alacağım SSD ve 2 Tb'lık HDD düşündüğüm için elimdekini vereceğim.

- - - Güncellendi - - -

Teşekkür ederim hocam, İntel bir alternatif çok daha iyi oldu yalnız powercolor hakkında pek bir bilgim yok kalite bakımından tatmin edici midir ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı