3.000 TL sistem tavsiyesi

Kaan_klft

Hectopat
Merhabalar ben eski kasayı kardeşime verdim, ve yeni kasa topluyorum lütfen eleştirin kasayı daha iyisi varsa falan diye.

Ekran kartı: RX570.
İşlemci: i3 9100F.
Anakart: H310M.
RAM: Soğutuculu DDR4 RAM 8 GB.
PSU: Yardım edin 500W yeter mi?
Kasa: Karar veremedim RGB ve cam olsun öneriniz varsa.

Bütçe 3000TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemciye gerek yok, Ryzen 3 1200 AF bile yeterli 100 TL tasarruf etmiş olursunuz. Anakartınızı OC yapılmayacaksa A320-M, yapılacaksa ve biraz daha kaliteli olsun diyorsanız B450M olarak alabilirsiniz.
500W PSU yeterli High Power alabilirsiniz.
Bu arada umarım kasaya SSD veya HDD alacaksınızdır yoksa açılmaz (depolama birimi olmaz).

Merhabalar ben eski kasayı kardeşime verdim, ve yeni kasa topluyorum lütfen eleştirin kasayı daha iyisi varsa falan diye.

Ekran kartı: RX570.
İşlemci: i3 9100F.
Anakart: H310M.
RAM: Soğutuculu DDR4 RAM 8 GB.
PSU: Yardım edin 500W yeter mi?
Kasa: Karar veremedim RGB ve cam olsun öneriniz varsa.

Bütçe 3000TL.
Bütçeyi 200TL aştı ama 3200TL fiyata bence çok iyi bir sistem oldu 😀

Topladığın sistem de iyi ama bence çok az daha pahalı olsa da RX 580 gücünde ve sürücü sorunu olmayan bir 1650S varken artık RX 570 alınmamalı. H310 anakart ise ilerde daha üst işlemci takmak istediğinde seni kısıtlar. Bunları saymazsak o da gayet iyi performans verir.

Aldığın PSU 80+ olmasına dikkat et.
Elektrik kesildi mi gider tüm PC.
80+ sertifikası enerji verimliliği ile alakalıdır. Sistemin korunmasında bir etkisi yoktur. Önemli olan PSU kalitesidir. Mesela Power Boost 80+ Gold PSU alacağıma şahsen sertifikasız ama kaliteli bir FSP PSU alırım.

Bütçeyi 200TL aştı ama 3200TL fiyata bence çok iyi bir sistem oldu 😀

Topladığın sistem de iyi ama bence çok az daha pahalı olsa da RX 580 gücünde ve sürücü sorunu olmayan bir 1650S varken artık RX 570 alınmamalı. H310 anakart ise ileride daha üst işlemci takmak istediğinde seni kısıtlar. Bunları saymazsak o da gayet iyi performans verir.

HMM dediğin doğru GTX 1650S iyi galiba testlere baktım fakat 3500TL oluyor (depolama ile birlikte ) ama neden Ryzen 3 1200 önerdin onu anlamadım anakart olarak maksimum 5 sene kullanılacak zaten.
Ez.

RX 570 yerine GTX 1650S takabilir miyim o anakarta?
FSP FSP500-60AHBC 500W Power Supply yeterli. Kasa olarak mesh, hava spekülasyonuna öncelik veren kasalar tercih edin. i3 9100F alın R3 1200 almayın.

Bende diyorum neden sürekli Ryzen 3 1200 öneriliyor bir nedeni var mı çok bir performans yok zaten ben i3 9100F'ye overclock yapmayı düşünüyorum ( yapılıyor mu? İnternette bu sistemde işlemcinin yanında 4.0GHz yazıyor.)
O işlemciye gerek yok, Ryzen 3 1200 AF bile yeterli 100 TL tasarruf etmiş olursunuz. Anakartınızı OC yapılmayacaksa A320-M, yapılacaksa ve biraz daha kaliteli olsun diyorsanız B450M olarak alabilirsiniz.
500W PSU yeterli High Power alabilirsiniz.
Bu arada umarım kasaya SSD veya HDD alacaksınızdır yoksa açılmaz (depolama birimi olmaz).

Biliyorum depolama olmadan açılmayacagını fakat neden Ryzen 3 1200 i3 9.nesil daha iyi.
500 w yeterli olur. Ama markası önemli rampage gibi markalar almayın.
Tamamdır hocam.

RX 570 yerine GTX 1650S takabilir miyim o anakarta?

Bende diyorum neden sürekli Ryzen 3 1200 öneriliyor bir nedeni var mı çok bir performans yok zaten ben i3 9100F'ye overclock yapmayı düşünüyorum ( yapılıyor mu? İnternette bu sistemde işlemcinin yanında 4.0GHz yazıyor.)

1650S takabilirsiniz fakat maliyet artar önerdiğim sistem 3.5K olur alırsanız daha iyi olur tabi ki. i3 9100F overclock yapamazsınız. Intel'de hız aşırtma yapmak için işlemci sonunda "K" ibaresinin olması gerekiyor. Turbo frekansta sabit olarak kullanabilirsiniz iyi bir soğucu ile.

Geri
Yukarı