3.000 TL SSD önerisi

Kioxia Exceria G2 veya Kioxia Exceria PRO modellerinde DRAM bulunması sayesinde Fiyat muadillerine karşı ciddi avantajı var.
Herkesin dediği KC3000 de baya sağlamdır ama bütçe yok.
Veya indirim denk gelirse Crucial P5 Plus da denk gelebilir de çok ihtimal veremiyorum ona :/

KC3000 alabilirsiniz, 1 yıldır kullanıyorum.

Şu konuda ''Samsung abi ya'' fetişi kasanlar, Samsung 980 PRO değil konudaki, düz 980 ve iyi bir SSD değil. Sadece markaya bakıp ''Abiğğğğ Samsung bu işi yapıyor'' diye yorum yapmayın. O SSD'ye o para verilmez, çok daha iyileri var.

3.000 TL'ye Kioxia Exceria PRO var ve Samsung 980'i tekler, saçma sapan yorum yapıyorsunuz. 980 PRO değil bu, 980!

Exceria Pro alınabilir.

Exceria Pro 1TB öneririm. Bütçe artarsan KC3000 bakabilirsin.
Forumda bazı arkadaşlar windows kurulacaksa dramsiz modelin alınmaması gerektiğini söylüyorlardı. Bu yüzden konuyu açtım.
Aynı zamanda bu modelin hızı çok yüksek değil mi? Elinde sonunda windows kuracağım için onun yerine samsung almak daha mantıklı değil mi?

Samsung 980 o paraya alınmaz. Düz 980 iyi değil, Kioxia Exceria PRO varken o SSD alınmaz. 980 ''PRO'' modeli iyi, düz 980 basic kullanıcılar için.
İnternetten baktığımda elinde sonunda yazılımla çalıştıracağım, için video vs transfer yapmayacağım için o kadar hızlı bir ürünü almak ne kadar mantıklı?

@Dr.You Vereceğin parayı düşünürsek çok mantıklı. Aynı paraya çok daha iyisini alıyorsun. Hatta daha ucuza...

Samsung 980, en ucuz 2.800 TL gözüküyor, Kioxia Exceria PRO ise 2.750 TL. Ben bu durumda Samsung 980'i tercih etmekte mantıklı olan hiçbir sebep bulamadım.

Exceria PRO, PCI-E 4.0 modeller arasında tepeye yakın bir modelken Samsung 980, PCI-E 3.0 SSD'ler arasında mid tier.

Geri
Yukarı