3.000 TL SSD önerisi

Şu linke bakabilir misiniz? 3000 TL altı, 980 PRO mu emin değilim.

500 GB bu, 500 GB için 2.600 TL çok para. Evet PRO modeli bu arada. Aynı paraya benzer seviyedeki Kioxia Exceria PRO'nun 1 TB modeli var.

Çok övmüşler fakat PCI-e gen 4.0 slotun yoksa o hızları alamayacaksın kardeşim o bilgiyi de vereyim. Sonra yanlış yönlendirmeler yüzünden üzülmeni istemem.
PCI-e 4.0 SSD önermemizin tek sebebi hızlı olması değil, 4.0 slotu olmasa bile daha iyi donanımları neden kullanmasın?

Neden anlatamıyoruz? Aynı fiyata alacak, ekstra para ver 4.0 al demiyoruz. 3.000 TL bütçesi var adamın, 3.000 TL bütçeyle de taş gibi SSD alabiliyorken neden gidip kötüsünü alsın aynı paraya? Bu işte mantık var mı? Kimse yanlış yönlendirmiyor. Elindeki parayla en iyisini alması yönünde tavsiye veriyoruz. Asıl yanlış yönlendirenler zayıf SSD'yi tavsiye edenler.

Şahsen Kioxia Exceria 1TB bunu öneririm. Alanlar gayet memnun. Tam fiyat performans ürünü. 2700 TL ile 7300 okuma 6400 yazma hızını ben sipariş verdim. Sabah elimde olacak. Son olarak bu marka Toshiba'nın alt markası oldu 1 Mart 2019'da ve flash belleğin mucidi köklü bir firma. Güvenilir ve alınır.

Hocam üründen memnun musunuz?

Hocam üründen memnun musunuz?
Evet çok iyi bir ürün. Benchmark testi yaptım. Şuan benim anakart Gen3 olduğu halde 3400/3200 Okuma/Yazma oranda verim alıyorum. Kendi orjinal hızı 7300/6400 okuma/yazma. Bir çok ürünü test eden gayet memnunlar. Gen4 anakart alacağım. O zaman da teste tabi tutacağım. Almanı öneririm. Tam anlamıyla f/p ürünü.

Yeni konular

Geri
Yukarı