3.000 TL'lik Sistem'e Öneriler

SSD ilerde de satın alınabilir fakat anakart çok zor. SSD ekleyebilmek için oyuncu anakartını kısıp giriş seviye anakart koymak yanlış olur. Ha isterse H81M-P33 yapıp Kingston Hyprex Savage 120GB SSD alabilir kendi kararı.
Tekrar kurulum dosya aktarımı driver'lar v.s uğraşılması güç diye dedim alınabilir. Fakat güç kaynağı 600W tercih edilirse en azından upgrade'ye açık bir sistem olur. Hazır kasalara yönelin derim. Sağlam bir 600W 80 plus iyidir.

Tekrar kurulum dosya aktarımı driver'lar v.s uğraşılması güç diye dedim alınabilir. Fakat güç kaynağı 600W tercih edilirse en azından upgrade'ye açık bir sistem olur. Hazır kasalara yönelin derim. Sağlam bir 600W 80 plus iyidir.
NSE400 alınabilir fakat bu sefer de fiyat artıyor. En ucuza en performanslı sistemi toplamaya çalıştım ben.

Çoğu oyunu very high ultra gibi seçeneklerde 1080p çözünürlükte yetersiz kalır diyen birkaç kişi ile karşılaştım benimde kafam karışıyor şu ram konusunda :)
Şuan yanılmıyorsam en çok kullanan oyun Call Of Duty AW. Oda 6 GB kadar. Piyasaya bağlı oyun sektörü çok hızlı. 2 sene olmazda 1 sene olur. Zamanında 4 GB RAM'de her oyuna yetiyordu. 8 GB gereksiz deniyordu. Bana kalsa sistem upgrade istediği zaman etmek lazım. RAM kolay bi şekilde upgrade edilebiliyor. 16 koymak yerine 8 koyulup artan parayla işlemci veya ekran kartına yatırım yapmak lazım. Çünkü bu parçalar kolay kolay upgrade edilemiyor mebladan.

Gereksiz. Hem aynı fiyat bandın da hemde 12V kanalından 400W civarında güç veriyor. Bu kartla ne SLI yapılabilir ne upgrade. Z3+ ve VS550 ikilisi en iyi tercih. Upgrade isteniyorsa Z3+ ve VS650 alınabilir.
Xigmatek daha fazla veriyor. 20-30 lira bütçeyide aşmıyor dediğin gibi VS650'de alınabilir.Ama sığarmı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı