3.2 USB belleğe oyun kurup oynamak mümkün mü?

USB bilgisayar disklerine göre daha yavaş bilgisayarda SSD var ise ona kurmanı öneririm USB'de hiç zevk alamazsın Online oyun yükliceksen hele.

Bu fotoğraftaki USB belleği satın alıp içine Fortnite veya Rocket League gibi oyunları kurup oyun dosyaları USB'deyken PC'de oynamak istiyorum çünkü SSD'de yerim kalmadı.

Ben USB 3.0 64 GB SanDisk de CS:GO vb. oyunlar oynadım biraz geç yükleniyordu ama sıkıntı yaşamadım.

Fortnite kadar büyük çaplı oyunları oynatmaz açsa bile 3 ya da 4 saate USB'yi eline alırsın bütçem hiç yok diyorsan SSD'indeki daha zayıf oyunları USB'ye kurup Fortnite için yer açabilirsin.

Oyun açılırken kendini RAM'e kopyalıyor. Açılırken belki yavaş açılır ama oynarken çok sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Eğer anakart ve USB bellek 3.2 destekliyor ve hızlıysa.
Evet, ona bakılırsa şu anki pci e 5 ssd ler bile ram ve vram dengi değil. Oyun oynarkenki komutların diske yazılması yanlış bilgidir, veri ram e yazılır. Dediğin gibi açarken sorun olabilir ama veriler ram e yüklenirse bir kere oynanır, tabi yükleme ekranı olmaması dileğiyle.

100mb/s ile basit indie oyunlar harici oynanamaz.
Kısaca böyle denebilir.

USB 3.0 girişi varsa PC'de oynarsın. Okuma hızları HDD hızına yakın. Fakat çok ısınıyorlar bozulabilir.
Bir de bu faktör var.

Evet, ona bakılırsa şu anki pci e 5 ssd ler bile ram ve vram dengi değil. Oyun oynarkenki komutların diske yazılması yanlış bilgidir, veri ram e yazılır. Dediğin gibi açarken sorun olabilir ama veriler ram e yüklenirse bir kere oynanır, tabi yükleme ekranı olmaması dileğiyle.

Kısaca böyle denebilir.

Bir de bu faktör var.
Hocam çatır çatır oynanıyor. Kendiniz deneyin ben denedim.
Ayrıca konuyu araştırmadan yazı yazmayın. Nedense herkes bu konu altına uydurma fikirler yazmış, herkese araştırmasını öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı