Çözüldü 3.30 GHz İşlemci 0.80 MHz İşlem Yapma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BlueTech

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle Herkese Merhaba. Önceden böyle bir sorunum yoktu. Dün oyuna girdiğimde her şey normaldi. Sonrasında birden oyun kasmaya başladı. Görev yöneticisini açtığımda gözüme çarptı.
İşlemcim full yükte olsa dahi hiç bir şekilde 0.800 GHz geçmiyor.
  • Format Attım
  • BIOS Sıfırladım
  • BIOS Güncel Sürümde
  • BIOS ayarlarından artırmaya çalıştım o da olmadı.
  • Daha öncesinde veya sonrasında hiçbir şekilde overclock işlemi yapmadım.
Sorunu nasıl çözerim yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim
Sistem:
  • İşlemci : Intel Pentium G4400 3.30 Ghz 3Mb
  • Anakart: MSI Z170A M5
  • Ekran Kartı: MSI GTX 950 Gaming
  • Ram: Corsair 8 GB 2666 Mhz Tek Modül

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    297,4 KB · Görüntüleme: 738
Çözüm
@broadway dostum çözümü buldum ben.

Benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar yabancı bir forum sitesinde buldum ThrottleStop adında bir program düzelttim. Videoları da mevcut anladığım kadarı ile anakart işlemciye yanlış bir sinyal göndermesi sonu işlemci kendini 0.800 GHz kilitliyormuş. Ben bu program sayesinde çözdüm umarım aynı sorunu yaşayan arkadaşlara faydası olur.
İşlemci düşük olmuş bi kere darboğaz yapar baştan hata yapmışsın sen
Hocam biliyorum.İşlemcim düşük model sorun o değil sorun 3.30ghz çalışan işlemci(pc yi sorunsuz 2 aydır 3.30ghz kullanıyordum)şimdi ise 0.800ghz geçmiyor işlemcide sıkıntı varsa gidip alıcam i5 veya i7 sorunun ne olduğunu bi anlasam

güç ayarında sorun vardır güç ayarlarına girerek pc'yi yüksek performans moduna çekersen işlemci tam güç çalışacaktır güç tasarrufu modunda veya farklı modlarda işlemci sorun yaşayabilir.

Sürekli tam frekansta çalışmaz işlemci. Aynı görüntüyü Prime95 işkence testi yaparken çekip atın.

Ekleme: Clock frekanslarıyla oynanmış gibi görünüyor. Ondan dolayı düşük frekansta çalışıyor olabilir.

Onuda denedim daha önceden sonuç aynı senin için tekrar stress testi yaptım sonuç aynı
hasan1.jpg

Clock Frekansı ile daha önce oynamadım hiç ama bu sorun başladıktan sonra resimdede görüldüğü gibi 100.3x8.0 Yazıyor 8.0 Onu biostan 33 e çıkartıyorum kayıt edip çıkıyorum. sonuç aynı

Geri
Yukarı