Çözüldü 3.30 GHz İşlemci 0.80 MHz İşlem Yapma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BlueTech

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle Herkese Merhaba. Önceden böyle bir sorunum yoktu. Dün oyuna girdiğimde her şey normaldi. Sonrasında birden oyun kasmaya başladı. Görev yöneticisini açtığımda gözüme çarptı.
İşlemcim full yükte olsa dahi hiç bir şekilde 0.800 GHz geçmiyor.
  • Format Attım
  • BIOS Sıfırladım
  • BIOS Güncel Sürümde
  • BIOS ayarlarından artırmaya çalıştım o da olmadı.
  • Daha öncesinde veya sonrasında hiçbir şekilde overclock işlemi yapmadım.
Sorunu nasıl çözerim yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim
Sistem:
  • İşlemci : Intel Pentium G4400 3.30 Ghz 3Mb
  • Anakart: MSI Z170A M5
  • Ekran Kartı: MSI GTX 950 Gaming
  • Ram: Corsair 8 GB 2666 Mhz Tek Modül

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    297,4 KB · Görüntüleme: 738
Çözüm
@broadway dostum çözümü buldum ben.

Benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar yabancı bir forum sitesinde buldum ThrottleStop adında bir program düzelttim. Videoları da mevcut anladığım kadarı ile anakart işlemciye yanlış bir sinyal göndermesi sonu işlemci kendini 0.800 GHz kilitliyormuş. Ben bu program sayesinde çözdüm umarım aynı sorunu yaşayan arkadaşlara faydası olur.
Anakart üzerinde Slow butonunu tekrar kontrol edin. Yanlışlıkla normalden Slow a almış olabilirsiniz. Yine bir değişiklik olmazsa OverClock ayarlarından çarpan sayısını kontrol edin. Yada OC etmeyi deneyin. Slow ayar 1 kez açıldığında çarpan sayısı en düşük moda geçer bunu manuel olarak tekrar yükseltmeniz gerekebilir. CPU-Z ayarlarınzda Multiplier (çarpan sayınız 8 olarak görünüyor) Büyük ihtimalle Manuel Yükseltmelisiniz.

İkincil uygulama : Command Center i default a alıp bilgisayarınızdan tamamen kaldırın. Biosu tekrar defaulta alın ve sonra yukarıdaki ayarları tekrar gözden geçirin. Command Center hatalı bir program bugda kalmış olabilir.

Hocam slow tusunu birçok kez dedim çarpan kilitini 8 onu manuel yukseltıyorum 20-25-30-33 yapıorum sonuç hiçbirşekide değişmiyor şuan işteyim eve gideyim dediklerinizi gözden geçircem tekrardan teşekkürler ilginiz için

@Gabumon dediğiniz gibi kasayı açtım tekrardan tuş slowda değil Overclok ayarlardında 8 olan yeri manuel olarak 33 yaptım değişiklik olmadı.sonrasında programı kaldırdım biosu defaultladım. sonuç aynı rame manuel hız aşırtma yapılıor ama işlemci hızım sabit 0.800 tam yükte acaba işlemcidemi problem anakarttamı sorun hakkında fikirlerinizi söylermisiniz ?

Alakası bile yok gayet güçlü bir işlemci fakat güç seçenekleri altından gelişmiş güç seçeneklerinden yüksek performansı seçerseniz düzelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı