3 - 4 bin TL arası sistem toplanır mı?

Hocam Intel'in anakartları ikinci elde de pahalı bu nedenle belki daha iyi bir AMD sistem toplanabilir. Ama Intel kısımda en fazla RX 570'i almayıp işlemcinizi:
Yapabilirsiniz.

Hocam Intel'in anakartları ikinci elde de pahalı bu nedenle belki daha iyi bir AMD sistem toplanabilir. Ama Intel kısımda en fazla RX 570'i almayıp işlemcinizi:
Yapabilirsiniz.
Peki hocam monitörlü bir sistem toplanır mı bende 19 inç var da boyutları yeterli gelmiyor, amd'le bu mümkün olur mu?

Monitör:
(Daha iyisi bulunursa alınabilir.)
Kasa:
Anakart:
İşlemci:
İşlemcinin yanında soğutucu yok ise:
RAM:
PSU:
HDD:

Hocam 5K ya yakın tutuyor. İndirim yapabildiğiniz kadar yapın. HDD'yi alırken HD Tune testi yapın sağlığı düşük çıkarsa sakın almayın. Ayrıca HDD'nin yanında gelen RAM'leri sakın takmaya falan çalışmayın. Onlar DDR3 veya DDR2 gibi bir şey. Anakart DDR4.Bozarsanız para boşa gider.

Monitör:
(Daha iyisi bulunursa alınabilir.)
Kasa:
Anakart:
İşlemci:
İşlemcinin yanında soğutucu yok ise:
RAM:
PSU:
HDD:

Hocam 5K ya yakın tutuyor. İndirim yapabildiğiniz kadar yapın. HDD'yi alırken HD Tune testi yapın sağlığı düşük çıkarsa sakın almayın. Ayrıca HDD'nin yanında gelen RAM'leri sakın takmaya falan çalışmayın. Onlar DDR3 veya DDR2 gibi bir şey. Anakart DDR4.bozarsanız para boşa gider.

Anladım hocam sağ ol, yine 10K'den aşağı akıllı bir sistem kurulmuyor gibi istediğim bir sistem en az 8 9 tutuyor.

En az RDR 2, GTA 5 yazmışsınız da, o dediğiniz oyunlar hiç de hafif oyunlar değil. Özellikle çıktığı dönemleri de düşünürsek baya ağır oyunlar. O seviyede bunları en düşük ayarlarda bile ideal şekilde oynatabilecek bir sıfır PC bulamazsınız.
İkinci el borsasını pek bilmediğim için o konuya girişmiyorum, bilenler yardım eder.

Elinizden geldiğince bütçenizi arttırmanız gerektiğini düşünüyorum. Büyük ihtimal daha sonra yeni bir sistem almayacaksınız veya parça güncellemesi yapmayacaksınız. Bir kere almışken tam almanızı öneririm.
2. el almayı düşünüyorsanız da, sistemler hakkında bilgi sahibiyseniz bu işe bulaşın veya bilen bir tanıdığa danışın. Sakat bir pazar.

Geri
Yukarı