3-5 bin TL'ye monitör önerisi

Bütçe
3000-5000

R0ME

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
Vestel 30hz televizyon
Merhaba, biliyorum forumda birçok konu var fakat inanın işin içinden çıkamadım. Öncelikle bir konuda IPS panelin diğerlerine göre daha iyi olduğunu öğrendim. Ancak Fast IPS, Rapid IPS gibi ekranlar da var. Bir türlü işin içinden çıkamıyorum.
Bana uzun yıllar sorun olmadan kullanabileceğim (çünkü yaklaşık 4 yıldır televizyon ekranı kullanıyorum, gözüm biraz büyük ekrana alışık.) Monitör önerir misiniz?
Bütçem 3.000₺ ile 5.000₺ arası ama açık konuşmak gerekirse 5.000₺ bile veresim yok. Genel olarak grafik tasarım işleri yapıyorum, sık sık video izliyorum ve zaman zaman da Valorant tarzı rekabetçi oyunlar oynuyorum. Yani aslında renklerin kalitesi benim için önemli.
ASUS 23.8" TUF Gaming VG249Q3A, ASUS 27" VY279HGE, ASUS VP249QGR, ASUS TUF Gaming VG249Q1A, MSI G244F
Şu ana kadar forumda gördüklerim ancak dediğim gibi aralarında seçim de yapamıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ek olarak ekran kartım Asus R9 380

Son düzenleyen: Moderatör:
"Renk önemli" yazısı gördüm.
Cuma gecesınde 4K ya dustu en son bu cuma dusme sansı var.
Daha iyisi var mıdır bu fıyatlara bılmem ama suanlık bu ıyı.
Fast IPS Rapid IPS kelımelerıne cok takılmayın pazarlama taktıgı onlar
Sizin için Hz-IPS olup olmaması- GtG ve MPRT değerleri önemli. Bu fıyat aralıgı zaten aynı ms lerı verır
Forumda bıraz gezındım de araştırmanı onerırım bu model ıyı olmayabılır bazı sıkayetlerı var.

@BerkayZ87

Teşekkürler yorumlarınız için biraz sabırsız bir insan olduğum için konu geç onaylanınca kendim bu monitörü sipariş ettim.
link
Umarım pişman olmam. Teşekkürler yorumlarınız için.

Teşekkürler yorumlarınız için biraz sabırsız bir insan olduğum için konu geç onaylanınca kendim bu monitörü sipariş ettim.
link
Umarım pişman olmam. Teşekkürler yorumlarınız için.

Gelince nasıl olduğunu yorumlarsaniz sevinirim. Ben de MSI G244F alacagim para bulunca. Hayirli olsun

Gelince nasıl olduğunu yorumlarsaniz sevinirim. Ben de MSI G244F alacagim para bulunca. Hayirli olsun
Hocam şu an geldi renkler gayet canlı ve kaliteli görünüyor. Şu an için tek sorunum ekranın üstünde altında ve yanlarında siyah barlar olması. Çözülebilen bir şey mi bilmiyorum. Onun dışında ilk bakış için olumlu yorum yapabilirim. Uzun vadesi nasıl olur bilemiyorum.

"Renk önemli" yazısı gördüm.
Cuma gecesınde 4K ya dustu en son bu cuma dusme sansı var.
Daha iyisi var mıdır bu fıyatlara bılmem ama suanlık bu ıyı.
Fast IPS Rapid IPS kelımelerıne cok takılmayın pazarlama taktıgı onlar
Sizin için Hz-IPS olup olmaması- GtG ve MPRT değerleri önemli. Bu fıyat aralıgı zaten aynı ms lerı verır
Forumda bıraz gezındım de araştırmanı onerırım bu model ıyı olmayabılır bazı sıkayetlerı var.

@BerkayZ87

Merhaba bende monitör arayışı içindeyim foruma yazdım pek dönüş olmadı bende arkadaş gibi benzer monitör istiyorum. Şu modeller arasından almak isteseydiniz hangisini alırdınız ViewSonic VX2428J - AOC 24G4X - MSI G255PF E2 Karşılaştırması - Epey

Gözünüzün büyük ekrana alışık olduğu için ve renk önemli dediğiniz için kesinlikle bunu öneririm.

AOC'a kötü diyenler var.
Her markanın kötü ürünü var, hangi modeline diyorlar? 24G4X mi? Rezalet bir model. Doğru demişler.

Öncelikle bir konuda IPS panelin diğerlerine göre daha iyi olduğunu öğrendim.
Herkese farklı panel uyar. Bolca film izleyeceksindir, VA alırsın mesela. VA panelde siyahlar tamamen simsiyah görünür örneğin. Ama ghosting sorunu çok yaygın VA panellerde, o yüzden rekabetçi oyunlara pek önermem. En iyi panel IPS diyemezsin bu konuda, veya en kötü panel VA diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı